Онлайн ярмарка-фестиваль «ЕКОТРЕНДИ В ОСВІТІ: ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ»

«Шукайте цінності, а не ціну…» ‑ саме таким гаслом розпочалася ІІ онлайн ярмарок-фестиваль «Екотренди в освіті: ціннісні орієнтири», що організовано 21 грудня 2020 р. на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти з використанням сервісу Google Meet.

Усіх учасників заходу, освітян області, привітали заступник директора ТОКІППО з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат географічних наук І. М. Вітенко та методистка відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Л. Я. Криховець-Хом’як.

Ігор Михайлович Вітенко виокремив проблему екологічного імперативу сталого розвитку в сучасних умовах освітнього процесу.

Екодизайн, як тренд сучасного освітнього середовища, у своєму виступі розглянула директорка ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму» Г. Є. Грушко.

Про елементи психогеографії в освітньому просторі зазначала у виступі методистка ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму» О. В. Сампара, завершуючи перший блок виступів у рамках теми «Екотренди в освіті: науково-прикладні аспекти».

У подальшому учасники представили «панораму ідей концептів людських цінностей через образи природних стихій». Зокрема, мікрокосмос людини, як поліфункціональний екопростір розвитку особистості, розглянула у виступі методистка відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Л. Я. Криховець-Хом’як.

На формуванні здоров’язбережувальної компетентності шляхом реалізації принципів екопростору зупинилася методистка лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Л. А. Кучер.

«Вода від А до Я: поліфункціональний вияв та роль у втіленні творчого пізнання особистості», саме так озвучила свій виступ методистка, в. о. завідувача відділу дошкільної і початкової освіти Л. Б. Коненко.

Енергію мистецтва у формуванні екопростору людини через музичні твори, кінематограф та картини відомих митців передала методистка відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Н. Р. Саранчук.

Тандем людських емоцій і природних стихій та закони їх взаємодії – розглянула у своєму виступі методистка відділу дошкільної і початкової освіти Н. Я. Бачинська.

Гостею заходу арттерапевткою, керівницею Академії онлайн-навчання «Берегиня» Л. І. Мишкаленко (м. Київ) представлені цікаві методики вивчення родинної ідентичності як складової концепції особистості.

Панельні дискусії та ярмарок майстер-класів представили :

  • Чарторинська Л. І., вчителька початкових класів ЗОШ І–ІІІ ст. № 1 м. Зборова, запропонувала учасникам заходу інтерактивну гру «Продуктивні інсайти»;
  • Пташник Н. Б., майстриня ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму», представила майстер-клас «Різдвяна композиція для оформлення інтер’єру з природних та декоративних матеріалів»;
  • Мишкаленко Л. І., арттерапевтка, тренерка, керівниця Академії онлайн-навчання «Берегиня», запросила на майстер-клас «Розкрий потенціал свого роду»;
  • Бачинська Н. Я., методистка відділу дошкільної і початкової освіти презентувала трансформаційну гру «Лінія життя».

На завершення, учасники заходу обмінялися цікавими думками та побажали один одному зустрічі у наступному 2021 р. з новими ідеями, навчальними практиками та відкриттями у сфері сучасної освіти.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти