Майстер-клас «ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ НУМО В РОБОТІ ЗДО»

У грудні 2020 року в Україні була презентована контент-платформа та чат-бот НУМО. Платформа розроблена командою Kitsoft на замовлення UNICEF та Міністерства освіти і науки України у співпраці з дизайнерами Гремсі. Над формулюванням професійних порад працювала команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють батьки дошкільнят – зокрема, Світлана Ройз і Всеукраїнський фонд «Крок за кроком».

Кампанія НУМО має на меті донести важливість дошкільного розвитку, допомогти батькам зрозуміти необхідність високоякісного дошкільного навчання, побудувати ефективну комунікацію з дитсадками та сприяти розвитку м’яких (soft skills) і технічних навичок (hard skills).

Платформа виконує роль помічника для батьків дітей 3-6 років та розв’язує завдання пошуку конкретної методики до конкретної ситуації розвитку дитини дошкільного віку. Numo_bot розсилатиме чіткі й зрозумілі вправи про те, як розвинути ту чи іншу навичку в дошкільняти.

Важливим завданням для педагогів закладів дошкільної освіти є  доведення  до відома батьків, які мають дітей раннього та дошкільного віку інформаційних матеріалів щодо використання даної платформи.

Для того, щоб педагоги могли виконати цю місію в ТОКІППО методистом відділу дошкільної та початкової освіти Бачинською Н.Я. був проведений майстер-клас «ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ НУМО В РОБОТІ ЗДО». На ньому була представлена контент-платформа НУМО та НУМО-бот, ознайомлено педагогів ЗДО з переліком навичок, які можна розвивати у дітей дошкільного віку за допомогою цієї платформи, продемонстровано конкретні методики та вправи для розвитку конкретних навичок, запропоновано практичні поради щодо залучення батьків/опікунів до використання платформи та чат-боту, для ознайомлення їх з можливостями розвитку навичок, якими має володіти сучасна  дитина дошкільного віку та аспектами доступної, якісної дошкільної освіти.

Під час майстер-класу були проведено онлайн-опитування (програма MentiMeter) та створено спільну дошку Padlet з ідеями, інсайтами по використанню платформи НУМО.

Детальніше про проведений майстер-клас, методичні рекомендації та інформаційні ресурси можна знайти на блозі «Дошкільна освіта Тернопільської області» (zdo-tokippo.blogspot.com).

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти