Впровадження програмно-методичного комплексу «Впевнений старт: середній дошкільний вік»

Розвивати дітей і навчатися самому – реалії для сучасних педагогів! Особливо це актуально для вихователів, які перші починають працювати та спілкуватися з дітьми покоління «Альфа», а ще їх називають «діти смартфонів» або «Google babies».

На допомогу сучасним педагогам-дошкільникам розроблена програма і навчально-методичний комплект «Впевнений старт: середній дошкільний вік».  Саме про них вихователі ЗДО області мали можливість почути на семінарі-практикумі, який 09 лютого цього (2021) року відбувся в онлайн просторі Тернопільського ОКІППО (платформа GoogleMeet).

Про особливості дітей 4-го року життя, як сприймати цих дітей, і як із ними ефективно комунікувати розповіла Жизномірська О.Я., викладач кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, канд.псих.наук.

Представила програмно-методичний комплекс «Впевнений старт» для дітей середнього дошкільного віку, його переваги у використанні для педагогів, дітей та батьків, особливості та ефективність проєкту Бачинська Н.Я., методист відділу дошкільної та початкової освіти. Хочемо відмітити про цілісність навчально-методичного комплекту (Програма + Книга вихователя + Набір розвивальних завдань + Альбом + Портал), крім того є Книга для батьків, хрестоматія літературно-художніх творів з методикою використання «КОЛО КНИГИ», набір плакатів. Онлайн ресурси, які отримали вихователі від авторів проєкту, а це сайт vstart.com.ua та facebook-сторінку Впевнений старт: Педагогам, продемонструвала Зубаль І.М., новий методист відділу дошкільної і початкової освіти.

Про досвід впровадження і результати використання програми в ЗДО поділилась Королюк О.Й., вихователь-методист КДНЗ “Країна дитинства” Великогаївської сільської ради. І враження від роботи з комплексом «Впевнений старт: середній дошкільний вік» передала учасникам семінару Караба М.М., вихователь ДНЗ “Країна дитинства”. Марія Михайлівна поділилась, як вони з дітьми прожили тему «Хто у казці живе?».

Дякуємо учасникам семінару за зацікавленість до теми та бажаємо усім професійного зростання, натхнення до роботи і задоволення від проживання кожного дня!

Більш детальну інформацію про семінар-практикум, презентації, методичні рекомендації та інформаційні ресурси можна знайти на блозі «Дошкільна освіта Тернопільської області» (zdo-tokippo.blogspot.com).

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти