ПРОГРАМА «ЖИВІМО ЗА УКРАЇНСЬКОЮ ХАРТІЄЮ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ!»

Програма «Живімо за Українською Хартією вільної людини!» є першою спробою втілити ідеї Української Хартії вільної людини (далі – УХВЛ) в освітній процес з метою підвищення рівня розвитку національної культури здобувачів освіти, становлення їх громадянської позиції та успішної самореалізації у професійній діяльності й особистому житті.

Програма впроваджувалася в Тернопільській області на підставі рішення Тернопільської обласної ради від 2 серпня 2017 року № 693 «Про обласну програму впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017–2020 роки» та наказу управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації від 8 листопада 2017 року № 319 «Щодо реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в навчальних закладах Тернопільської області на 2017–2020 роки».

Методисти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (ТОКІППО) спільно з освітянами Тернопільщини впродовж 2017–2020 років розробили форми і методи впровадження цінностей Програми в освітній процес відповідно до індивідуальних можливостей та інтересів здобувачів освіти. Це дало можливість цілеспрямовано проєктувати й організовувати виховний процес з метою створення максимально сприятливої ситуації для розвитку особистості, готової до успішної життєдіяльності в сучасному світі.

Розглянувши пропозиції Тернопільської обласної державної адміністрації, враховуючи рекомендації постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська обласна рада вирішила затвердити обласну програму впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021–2024 роки.

Важливою рисою виховного процесу в закладах загальної середньої освіти є саме практична спрямованість реалізації змісту програми, тісний взаємозв’язок теорії і практики. Практична спрямованість змісту програми забезпечується шляхом його орієнтації на сучасні освітні технології, ефективні методики опанування слухачами знань. Здобувачі освіти не завжди розуміють, де і яким чином можна використовувати одержані знання й набуті навички на практиці. Тому для ефективної реалізації програми «Живімо за українською Хартією вільної людини!» педагогу необхідно створити та підібрати інформаційні, методичні та дидактичні матеріали. Ці матеріали допомагають учителям створювати і розсилати напрацювання в заклади освіти області методисти центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи та методисти відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО. З інформаційно-методичними матеріалами можна також ознайомитися на сайті інституту.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти