Обласний онлайн-тренінг для педагогічних працівників «Реалізація технології «Навчання у русі» як інновації у формуванні здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти»

Серед пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти в контексті євроінтеграції України визначено проблему сталого підвищення її якості, модернізації змісту та впровадження освітніх інновацій. Саме тому готовність освітян до прогресивної інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в умовах сьогодення набуває особливого значення.

17 лютого 2021 р. в Тернопільському ОКІППО за допомогою платформи сервісу відеоконференцій Google Meet відбувся обласний онлайн-тренінг для педагогічних працівників «Реалізація технології «Навчання у русі» як інновації у формуванні здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти».

Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, привітав учасників заходу, а також розкрив науково-методичні основи організації інноваційної діяльності й дослідно-експериментальної роботи в напрямку реалізації наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Здоров’я і безпека» та наголосив на важливості інноваційного підходу до здоров’язбереження як домінантного аспекту діяльності закладів освіти.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, Ганна Федорівна Лопатка, окреслила шляхи та охарактеризувала навчально-методичний інструментарій для формування здоров’язбережувальної компетентності учнів закладів загальної середньої освіти.

Про ознаки синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у школярів та особливості педагогічної поведінки спрямованої на координацію психофізичного розвитку таких дітей у рамках технології «Навчання у русі» розповів Віктор Євгенович Кавецький, кандидат педагогічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО.

З інноваціями в освіті, зокрема з теоретичними та практичними аспектами впровадження дослідно-експериментальної роботи на тему «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання у русі» в системі оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів», ознайомила учасників онлайн-тренінгу Людмила Андріївна Кучер, методист, в. о. завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Лариса Богданівна Коненко, методист, в. о. завідувача відділу дошкільної та початкової освіти Тернопільського ОКІППО, провела майстер-клас «Навчання у русі» – ефективна технологія розвитку психофізіологічного та фізичного стану здобувачів освіти початкової школи».

Особливості формування здоров’язбережувальної компетентності у здобувачів освіти основної та старшої школи шляхом упровадження технології «Навчання у русі» як інноваційної освітньої діяльності обговорила з учасниками онлайн-тренінгу Галина Михайлівна Єднак, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО.

Принципово нові підходи до взаємодії педагогічної науки та практики, пріоритетом яких є збереження здоров’я, продемонстрували педагоги Підлісецької гімназії Кременецької міської ради. Надія Іванівна Євдокімова, заступник директора з навчально-виховної роботи провела майстер-клас «Формування здоров’язбережувальної компетентності школярів засобами технології «Навчання у русі». Вчитель англійської мови, Тетяна Володимирівна Якимчук, за допомогою практикуму розкрила методичні та практичні аспекти впровадження здоров’язбережувальної технології «Навчання у русі» на уроках англійської мови. Ірина Сергіївна Романюк, вихователь групи продовженого дня, розповіла про використання здоров’язбережувальної технології «Навчання у русі» на заняттях групи продовженого дня та під час організації дозвілля школярів.

Технічну підтримку онлайн-тренінгу забезпечила Оксана Богданівна Мочук, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО.

Працівники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО щиро вдячні за змістовне обговорення актуальної освітньої проблематики, конструктивну співпрацю й професійну, доброзичливу атмосферу всім доповідачам та учасникам заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти