Науково-методичний дискурс «Упровадження змішаного навчання математики в закладах загальної середньої освіти»

19 лютого 2021 року, відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО, було проведено науково-методичний дискурс «Упровадження змішаного навчання математики в закладах загальної середньої освіти». Захід проведено на платформі онлайн-сервісу Google Meet, в його роботі взяли участь понад 70 учителів математики закладів загальної середньої освіти області та консультантів центрів професійного розвитку педагогів.

Мета заходу – ознайомити учасників із суттю, завданнями, компонентами, засобами та інструментарієм, основними моделями, перевагами та недоліками змішаного навчання як цілеспрямованого процесу здобуття знань, набуття компетентностей в умовах інтеграції класної та позакласної навчальної діяльності суб’єктів освітнього процесу на основі впровадження і взаємного доповнення технологій традиційного, електронного, дистанційного та мобільного навчання; охарактеризувати особливості застосування технологій змішаного навчання педагогами області у процесі викладання математики; сприяти підвищенню рівня професійного зростання та розвитку фахової майстерності педагогів.

Із питанням «Теоретичні та методичні аспекти використання технології змішаного навчання на уроках математики» виступила Олексюк О.Р., викладач кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, кандидат педагогічних наук, яка розкрила концепцію «Змішаного навчання», компоненти та моделі, особливі риси, форми та засоби змішаного навчання, інструменти вчителя та розглянула умови ефективної організації дистанційного навчання.

В рамках заняття було розглянуто особливості використання Всеукраїнської школи онлайн, як сучасного онлайн-ресурсу для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи (Пришляк І.М., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО), яка зазначила, що мета ВШО – забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту, а також наголосила, що дана платформа покликана стати незамінним інструментом при звичайному режимі навчання; нею учні зможуть користуватися не тільки під час карантину, а й для ознайомлення з темою, яку пропустили в школі через хворобу або з інших причин. Було продемонстровано використання матеріалів уроку: відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи школярів.

Іванюк Т.Г., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО розглянула питання «Система оцінювання в закладах освіти. Формування відповідальності учнів за результат навчання математики». Тетяна Георгіївна привернула увагу учасників методичного заходу до змін у філософії оцінювання, розглянула систему оцінювання результатів здобувачів освіти, ключові завдання оцінювання, індикатори та аспекти самооцінювання.

Досвідом роботи з організації змішаного навчання поділилися вчителі математики ЗЗСО області. Зокрема, вчитель математики Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Стецик О.С. провела майстер-клас «Як розкрити творчий потенціал особистості кожного школяра засобами технології змішаного навчання», вчителі Дмитерко А. Т. (Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16 імені Володимира Левицького) та Граб О. М., (Комунальний заклад Великоберезовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів) показали як практично працювати з автоматизованою системою «Єдина Школа» та порталом «Нові знання» (NZ.UA) в процесі навчання математики.

Завершився науково-методичний захід дискусією «Переваги та недоліки змішаного навчання» та підготовкою методичних та презентаційних матеріалів.

Матеріали заходу розміщені на блозі «Математика у школах Тернопільщини» (http://ternomatematika.blogspot.com/).

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти