Засідання проблемної групи «Розвиток інклюзивної компетентності вчителя фізичної культури»

19 лютого 2021 року Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, на платформі онлайн-сервісу Google Meet, проведено  засідання проблемної групи на тему «Розвиток інклюзивної компетентності вчителя фізичної культури». Мета заходу: ознайомити  вчителів із особливостями організації освітнього  процесу дітей з особливими освітніми потребами за інклюзивною формою навчання в умовах закладу загальної середньої освіти та надати індивідуально-орієнтовану методичну допомогу вчителям.

Учасниками заходу були вчителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти Тернопільської області. В ході заходу методист ТОКІППО Єднак Г. М.  акцентувала увагу слухачів на особливих знаннях, уміннях і якостях, якими мають володіти учителі фізичної культури для успішної роботи з учнями із особливими освітніми проблемами.

Із основними принципами  інклюзивної освіти та нормативно-правовою базою забезпечення реалізації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти ознайомила учасників  Мушій В.Г., методист, в.о.завідувача обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти.

Особливо цікавим для учасників засідання проблемної групи був виступ вчителів фізичної культури: Вальчак Н. В. (Тернопільська спеціальна школа), Дуди М. І (Монастириський ЗЗСО І-ІІІ ступенів), Демчука Т. В (Теребовлянський ліцей), Олексів Н.І. (Бережанський ліцей), які презентували учасникам  заходу свій практичний досвід з оволодіння спеціальними методиками відповідно до специфічних потреб школярів, з формування навичок адаптації їх до соціального середовища та корекційно-розвивальної роботи з учнями із особливими освітніми потребами.

Вчителі активно обмінювались думками від отриманої інформації, висловили вдячність за цікавий змістовний матеріал та отримали відповіді на запитання, які виникали у їх професійній діяльності.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти