Використання ресурсів міжнародного інтерактивного природничого конкурсу “Колосок” для реалізації STREAM-освіти в ЗДО

Сучасні дошкільнята – відкриті, розкуті, комунікабельні. Старі іграшки та ігри не викликають у них особливого інтересу. Як же оновити зміст ігрової діяльності? Як створити умови не лише для формування ігрових умінь, а й для розвитку творчих здібностей, винахідливості, уяви, індивідуальності, фантазії? Реалізувати поставлене завдання допомагає новий напрям освіти — STRЕАМ. Формувати нестандартне, інженерне мислення дітей, виховувати інтерес до точних і винахідницьких здібностей, зацікавити малят математикою, підтримувати бажання пізнавати світ та робити відкриття. Навчати дітей спостерігати та зрозуміти як рослинний та тваринний світ дає невичерпний матеріал для розв’язання різноманітних інженерних завдань.

Для реалізації STREAM-освіти в закладах дошкільної освіти рекомендовано до використання ресурси міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок». Саме про це вихователі ЗДО області мали можливість почути на семінарі-практикумі, який 23 лютого цього (2021) року відбувся в онлайн просторі Тернопільського ОКІППО (платформа GoogleMeet).

Про STREAM-освіту, як тренд сьогодення та її переваги в пізнанні світу розповів Вітенко І.М. – заступник директора інституту з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.

Стисло представила альтернативну програму формування культури інженерного мислення в дітей передшкільного віку «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» Зубаль І.М. – методист відділу дошкільної та  початкової освіти. Зазначила актуальність і значимість впливу STREAM-освіти на формування продуктивного мислення дітей передшкільного віку.

Про доступність інформаційних ресурсів міжнародного природничого конкурсу «Колосок» та їх використання в STREAM-освіті дошкільників ознайомила дошкільників Бачинська Н.Я., методист відділу дошкільної та початкової освіти.

Практичну роботу по реалізації STREAM-освіти в ЗДО з використанням ресурсів міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «Колосок», а саме, проєкт «Здорова їжа – запорука здоров’я», представила Зубаль І.М. – методист відділу дошкільної та  початкової освіти. Презентація на тему: «Використання матеріалів журналу «Колосок» і газети «Колосочок» для створення проєкту «Здорова їжа – запорука здоров’я» демонструвалась на моніторі.

Дякуємо учасникам семінару за цікавість до теми зустрічі та бажаємо усім професійного зростання, натхнення до роботи і задоволення від проживання кожного дня!

Більш детальну інформацію про семінар-практикум, презентації, методичні рекомендації та інформаційні ресурси можна знайти на блозі «Дошкільна освіта Тернопільської області» https://zdo-tokippo.blogspot.com/

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти