Просвітницький захід в режимі онлайн із впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес за участю освітян Великобірківської ЗЗСО І-ІІІ ст. – гімназії ім. Степана Балея

26 березня 2021 року у ТОКІППО в режимі онлайн відбувся просвітницький захід за участю педагогічних працівників комунального закладу «Великобірківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – гімназія ім. Степана Балея» Великобірківської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області, які є учасниками експерименту та відповідають за впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес.

На початку заходу виступили педагогічні працівники Великобірківської ЗЗСО, які поділились власним досвідом проведення експерименту з впровадження Української Хартії вільної людини в освітній процес. Ольга Бас, директор гімназії, ознайомила аудиторію з історією створення та розвитку навчального закладу, якому виповнилося вже 170 років. Школа пишається багатьма випускниками, серед яких є відомі люди. Директор поділилась досягненнями колективу у навчально-виховній роботі. Велика увага приділяється впровадженню УХВЛ в освітній процес. Зокрема, оформлено банер УХВЛ, стіна для селфі «Майбутнє за вільними!» тощо.

Галина Радик, заступник директора з виховної роботи, вчитель української мови та літератури, продемонструвала творчі флешмоби: вітання, колядки до новорічних та різдвяних свят на тему «Шкільна родина колядує!!!». Для реалізації орієнтирів УХВЛ у закладі Галина Михайлівна запропонувала зробити відеопроєкт «Живімо за Українською Хартією вільної людини». Представники учнівського самоврядування зняли відеоролик, який знайомить школярів з УХВЛ. Під час опрацювання повісті «Дорогою ціною», учні писали есе, що для них  означає бути вільною людиною, уривки з яких були зачитані. У школі проводяться конкурси читців, артпроєкти, відеопроєкти тощо.

Світлана Копочівська, практичний психолог повідомила, як у закладі ознайомлюють учнів із цінністю «Любити»: відновлюють зв’язок поколінь (майстер-клас «Від батьків та колишніх випускників») тощо. Брали участь у районному конкурсі по УХВЛ «Триптих цінності бути» (учні Лисенко Вікторія та Обуд Вікторія); у щорічному конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет»; у районному конкурсі серед педагогів ЗЗСО на кращу розробку уроку за темою «Формування ідеалу українців нової генерації».

Наталя Барабаш, вчителька української мови та літератури, розповіла про конкурс «Формування ідеалу». Наголосила на тому, що треба зберегти віру, патріотизм, силу духу для наступних поколінь.

Дискусію продовжив Ігор Ковалик, голова громадської організації «Гуртом!», ініціатор та експерт реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області. Практичну частину з інтерактивними впрвами провели: Світозара Хома, методист, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО; Зоряна Коротюк, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО.

Куратор Великобірківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – гімназії ім. Степана Балея Оксана Сесик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, подякувала колективу закладу за змістовну презентацію їхньої діяльності.

Інформаційно-методичний супровід здійснювала Тетяна Магера, методист, завідувач відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти