Семінар учителів основ християнської етики «Особливості застосування технології змішаного навчання на уроках основ християнської етики»

26 березня 2021 року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбувся семінар для  учителів основ християнської етики «Особливості застосування технології змішаного навчання на уроках основ християнської етики».

З вітальним словом та розкриттям теми «Деякі аспекти нейропсихологічних особливостей дистанційного та змішаного навчання» звернулася Марія Мартинів, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО. При розробці нових методик викладання слід враховувати нейропсихологічні особливості здобувачів освіти, їх здатність сприймати нові методи і форми навчання.

Світозара Хома, завідувачка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти інституту,  у своєму виступі   «Виховний аспект освітнього процесу  в умовах змішаного навчання» акцентувала увагу на актуальності  проблеми реалізації усталених освітніх та виховних практик в сучасних освітніх реаліях, необхідність їх інтенсивного, операційного трансформування, знаходження нових каналів забезпечення виховного процесу.

Оксана Городецька, доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук, розкрила тему  «Технологія змішаного навчання як інновація дистанційної освіти». Змішане навчання, за своєю суттю, є результатом поєднання моделей традиційного навчання із сучасними електронними технологіями, які дають змогу дистанційної взаємодії учасників освітнього процесу та мобільності суб’єктів навчання з метою оптимізації освітнього процесу та підвищення якості освіти.

Тетяна Магера, завідувачка відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО, проаналізувала вітчизняний та зарубіжний досвід реалізації змішаного навчання, яке утворилось на базі дистанційного.  Проведені численні дослідження ефективності традиційного, онлайн- та змішаного навчання визначили перспективність і результативність методик змішаного навчання. Модернізація освіти в більшості зарубіжних закладів спрямована на реалізацію змішаного навчання, застосування нових засобів інформаційно-комунікаційних технологій, створення електронних ресурсів для забезпечення навчального процесу за методикою змішаного навчання та розробці інноваційних навчальних програм з усіх освітніх напрямків.

Сьогодні змішане навчання – найбільш оптимальне рішення для освітян,  проте  цей формат має як переваги, так і недоліки. Для якісної організації освітнього процесу маємо чітко розуміти всі нюанси. Галина Герасимчук, методист відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО,  розповіла про  переваги та недоліки змішаного навчання.

Тетяна Сергуніна, кандидат філологічних наук, методист відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО,  проаналізувала моделі змішаного навчання. Вчителі основ християнської етики дізналися  про ротаційну, гнучку, доповнену віртуальну та інші моделі, можливість впровадження їх на уроці. Доповідач розповіла про особливості планування та проведення уроку основ християнської етики на основі моделі «зміна робочих зон» і теми «Іван Хреститель».

Про медіадидактичні особливості використання мультфільмів на уроках основ християнської етики при змішаному навчанні доповіла Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи,захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. Учасники семінару розглянули принципи дії механізму формування в дітей соціальних установок і цінностей під впливом мультиплікаційних фільмів, критерії добору якісних мультфільмів. Доповідачем були представлені види мультфільмів:  пісочна, пластилінова анімація, мультфільми 3D, LEGO тощо.

Для вчителів основ християнської етики Інною Сіньковською,  завідувачкою науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО, був підготовлений рекомендаційний бібліографічний список газетно-журнальних статей «Форми і методи навчання та виховання».

Семінар завершився  обміном думок та виробленням рекомендацій.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти