«Технологія роботи з казкою за методикою Л.Б. Фесюкової: із досвіду роботи»

Казка – найпопулярніший вид усної творчості серед дітей. З нею пов’язане життя кожного із нас. Ми захоплюємося мужністю, умілістю її героїв, сумуємо і хвилюємося разом з ними. Вона захоплює й полонить серця не лише дітей, а й дорослих. Реальне й вигадане гармонійно поєднуються в казці, зачаровує дитину на все життя красою народного слова.

Нетрадиційна робота з казкою в дошкільному віці є одним із видів роботи з Теорією Розвитку Винахідницьких Завдань (ТРВЗ). Нетрадиційно – це означає навчити дітей оригінально, незвично, по своєму не лише сприймати зміст, але і творчо переробляти хід розповіді, вигадувати різні кінцівки, вводити непередбачувані ситуації, змішувати декілька сюжетів в один, допомагати героям вийти з складної ситуації та ін.

Саме про це вихователі ЗДО області мали можливість почути на майстер-класі, який 30 березня цього (2021) року відбувся в онлайн просторі Тернопільського ОКІППО (платформа GoogleMeet).

У інформаційному повідомленні «Що таке казка для людини» Зубаль ІМ., методист відділу дошкільної та початкової освіти ТОКІППО повідомила про актуальність і значенність даної теми для працівників закладів дошкільної освіти.

Стисло про вплив казки на формування особистості дошкільника розповіла Закітнюк О.І., вихователь-методист КЗДО «Берізка» м.Ланівці, яка зазначила важливість і доцільність використання нетрадиційних методів роботи з казкою за методикою Л.Фесюкової, виховне значення казок у житті дітей.

Практичну сторону застосування у роботі технології роботи з казкою за методикою Л.Б.Фесюкової обґрунтувала і донесла до глядачів Світач З.В. вихователь КЗДО «Берізка» м.Ланівці. Увазі дошкільників була представлена презентація на дану тему. Обговорювалось багато актуальних і цікавих питань.

Особливої уваги заслуговує багаторічна педагогічна діяльність вихователя, що вилилась у низку робіт, які педагогиня вміло використовує у своїй повсякденній роботі. Слід відзначити особистий внесок Світоч З.В. у методичну он-лайн бібліотеку на освітньому порталі «Всеосвіта» (30 матеріалів).

Отже, сучасні підходи до розвитку дітей дошкільного віку спрямовані на інтеграцію різних видів діяльності та забезпечують розвиток у дітей мовлення, пізнавальних та творчих здібностей.

Дякуємо учасникам семінару за участь, цікавість до теми зустрічі та бажаємо усім професійного зростання, натхнення до роботи і задоволення від проживання кожного дня!

Більш детальну інформацію про майстер-клас та інформаційні ресурси можна знайти на блозі «Дошкільна освіта Тернопільської області»zdo-tokippo.blogspot.com

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти