Українська Хартія вільної людини – стартовий майданчик для позитивних змін

2 квітня 2021 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся дистанційний просвітницький захід за участю освітян Заліщицького району (Дорогичівска сільська ОТГ Товстенська селищна ОТГ, Заліщицька міська ОТГ), Збаразького району (Колодненська сільська ОТГ, Чернихівецька сільська ОТГ, Вишнівецька селищна ОТГ, Збаразька міська ОТГ) для реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021–2024 роки.

Усіх учасників заходу привітала Анна Зварич, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА, яка зазначила, що Українська Хартія вільної людини є тим стартовим майданчиком для позитивних змін, оскільки  умови сьогодення це не лише виклики, а й можливості працювати над собою, експериментувати, втілювати в життя нові задуми та ідеї.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО Марія Мартинів, яка відзначила, що головним завданням програми є формування громадянинапатріота, особистості, людини, яка буде дотримуватися морально-духовних цінностей нашої нації. Доповідачка передала найщиріші вітання усім учасникам заходу від Володимира Мисика, голови постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, члена науково-методичної ради ТОКІППО.

Своїми думками  щодо впровадження Української Хартії вільної людини поділився  Дмитро Вакуленко, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри медичної інформатики ТДМУ імені І. Горбачевського, голова ради ГО «Центр Гармонія». Науковець відзначив, що є позитивна динаміка в системі освіти, відкривається багато нових горизонтів. «Ми сподіваємось, що новий етап обласної програми буде успішним також», – наголосив професор.

Практичну частину з інтерактивними вправами представили: Світозара Хома, методист, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО; Оксана Сесик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО; Тетяна Магера, методист, завідувач відділу організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності ТОКІППО. Тренери навчали, як креативно мислити, з простих речей створювати  справжні винаходи, з можливостей робити переваги, ставити перед собою цілі та досягати їх, вміти працювати в команді, розподіляти ролі та навчитися відповідати за свої дії та вчинки. Учасники активно спілкувалися в чаті, давали відповіді на запитання, виконували творчі завдання, обмінювалися власними думками та ідеями, а також висловлювали щирі слова вдячності організаторам  та тренерам за цікавий та змістовний захід для реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021–2024 роки.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти