logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Формування компетентнісного навчання  шляхом впровадження практичних навиків  дослідження пам’яток природи як один з напрямів реалізації  Концепції НУШ

Формування компетентнісного навчання шляхом впровадження практичних навиків дослідження пам’яток природи як один з напрямів реалізації Концепції НУШ

30 серпня 2021 року лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування відповідно до плану роботи ТОКІППО проведено обласний онлайн-тренінг на тему: «Формування компетентнісного навчання шляхом впровадження практичних навиків дослідження пам’яток природи як один з напрямів реалізації Концепції НУШ». Під час заходу вчителі природничих дисциплін ознайомилися з теоретико-методичними аспектами компетентнісного навчання й особливостями реалізації Концепції НУШ як основи сталого розвитку закладів освіти, а також удосконалили фахові компетентності та практичні навики дослідження пам’яток природи для формування екологічної компетентності здобувачів освіти.

Вітання від адміністрації інституту учасникам тренінгу висловила Людмила Андріївна Кучер, модератор заходу, методист, в. о. завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, та ознайомила вчителів природничих дисциплін з особливостями реалізації компетентнісного підходу як основи реформування освітнього процесу в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа».

Олеся Романівна Олексюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО виступила перед учасниками тренінгу з міні-лекцією «Цифрові інструменти вчителя для формування екологічної компетентності учнів».

Методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, Зоряна Петрівна Миколів, провела майстер-клас на тему «Розвиток екологічного мислення у здобувачів освіти через вивчення пам’яток природи Тернопільської області».

Ольга Зиновіївна Пулька, директор Комунального закладу Байковецька ЗОШ І-ІІ ступенів Байковецької сільської ради, розкрила особливості організації та проведення проєкту «Вікові дерева Тернопільської області» як одного з аспектів реалізації наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток».

Вчитель хімії, біології і екології Бережанської школи-гімназії імені Богдана Лепкого Бережанської міської ради, Галина Петрівна  Проців, розповіла учасникам тренінгу про значення пошукової дослідницької діяльності для розвитку екологічної компетентності школярів, а також пояснила як забезпечити успішність дослідницького проєкту.

 Працівники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО щиро вдячні за активну взаємодію, плідну співпрацю й високо інтелектуальну атмосферу всім доповідачам та учасникам заходу.

Останні новини