logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Онлайн-засідання круглого столу «Реалізація ІІІ (формувального) етапу інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» у закладах освіти Тернопільської області: виклики і досягнення».

Онлайн-засідання круглого столу «Реалізація ІІІ (формувального) етапу інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» у закладах освіти Тернопільської області: виклики і досягнення».

Головним аспектом розбудови системи національної освіти у напрямку входження до європейського та світового освітніх просторів на сучасному етапі є готовність педагогічних працівників до інноваційної діяльності. Ключове завдання освіти України у ХХІ сторіччі полягає у формуванні здорової, екологічно толерантної, соціально активної та національно свідомої особистості.

У зв’язку з цим 27 cерпня 2021 р. відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО у режимі відеоконференцій на платформі сервісу Google Meet лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування проведено обласне онлайн-засідання круглого столу для педагогічних працівників на тему: «Реалізація ІІІ (формувального) етапу інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» у закладах освіти Тернопільської області: виклики і досягнення».

Вітання від адміністрації інституту учасникам круглого столу висловив Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, а також розкрив особливості інноваційної освітньої діяльності як невід’ємної складової розбудови сучасного освітнього простору в закладах освіти Тернопільської області.

Методист, в. о. завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО,  модератор заходу, Людмила Андріївна Кучер, ознайомила педагогічних працівників з прикладними аспектами реалізації ІІІ (формувального) етапу інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа».

Володимир Максимович Черняк, професор, доктор біологічних наук, в. о. завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів, методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, розповів про роль біостаціонару ТОКІППО в організації науково-дослідної роботи як одного з напрямів реалізації інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа».

Методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, Зоряна Петрівна Миколів, окреслила шляхи реалізації наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток» на основі інноваційної діяльності Комунального закладу «Білецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів імені Соломії Крушельницької Білецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області».

Марія Григорівна Кашараба, заступник директора з навчально-виховної роботи Мечищівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Саранчуківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, розповіла про формування екологічної свідомості школярів на основі дослідницької краєзнавчої роботи.

Досвідом з реалізації наскрізної змістової лінії «Здоров’я і безпека» в рамках інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» поділилися з учасниками заходу Надія Іванівна Євдокімова, заступник директора Підлісецької гімназії Кременецької міської ради Тернопільської області, та Марія Василівна Крохмалюк, вчитель географії та природознавства Підлісецької гімназії Кременецької міської ради Тернопільської області.

 Глуха Антоніна Богданівна, директор Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – закладу дошкільної освіти села Товстолуг Великогаївської сільської ради Тернопільської області розповіла про розвиток екологічної компетентності школярів як один з аспектів інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа».

Технічну підтримку обласного онлайн-засідання круглого столу забезпечила Наталія Михайлівна Німко, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО.

На завершення онлайн-засідання круглого столу педагогічним працівникам було запропоновано обмінятися думками щодо особливостей реалізації ІІІ (формувального) етапу інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» у закладах освіти Тернопільської області.

Інформацію про проведений захід та методичні рекомендації буде розміщено на сайті лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Висловлюємо щиру вдячність за активну участь, професійну, творчу й доброзичливу атмосферу всім доповідачам та учасникам заходу.

Останні новини