logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Про педагогічні читання «М.В.Остроградський – математик та геній світового рівня і слави»

Про педагогічні читання «М.В.Остроградський – математик та геній світового рівня і слави»

24 вересня 2021 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн-зв’язку відбулися педагогічні читання «М. В. Остроградський – математик та геній світового рівня і слави». Захід проведено з нагоди відзначення 220 річниці від дня народження славетного математика Михайла Остроградського та вшанування його пам’яті.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного

розвитку педагогів ТОКІППО Іванюк Тетяна Георгіївна  звернула увагу учасників педагогічних читань на важливість розширення знань учнів про культурну спадщину українського народу. Завдяки історичному матеріалу учні формують уявлення про математику як невід’ємну частину загальнолюдської культури, залучаються до наукової творчості, краще сприймають навчальний матеріал та розуміють сучасний стан науки. Уведення у викладання людського фактору дозволяє подавати учням науку, не лише згадуючи прізвища її творців, а й ознайомлюючи з життям конкретних особистостей, досягнення яких можна брати за зразок. Михайлу Остроградському належить одне з найпочесніших місць в історії світової математичної науки. Непересічний талант, сміливий і гострий розум, висока математична ерудиція, знання сучасного природознавства дозволили Михайлу Васильовичу зробити першорядні відкриття в багатьох галузях математики і механіки. Діапазон наукової творчості Остроградського надзвичайно широкий: диференціальне та інтегральне числення, алгебра, теорія чисел, диференціальна геометрія, теорія ймовірностей, математична фізика, варіаційне числення, аналітична механіка, балістика тощо.

Із лінією часу життєвого та професійного шляху Михайла Остроградського ознайомила учасників заходу  Гуменюк Лідія Йосипівнавчитель математики Шманьківської  ЗОШ І-ІІ ст. - філії опорного закладу Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Лідія Йосипівна зупинилась на цікавих фактах з життя вченого, зауважила на приналежність Михайла Остроградського до сузір’я української наукової інтелігенції, відзначила дружні стосунки з Тарасом Шевченком.

Орос Наталя  Теодозіївна, вчитель математики Тернопільського ліцею №21 спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети,  представила  учасникам виступ «Постать Михайла Остроградського  у світовому науковому просторі» . Наталя Теодозіївна охарактеризувала основні наукові відкриття вченого, детально зупинилась на професійній діяльності Михайла Остроградського, зокрема й викладацькій. Вчитель зауважила на особливості проведення навчальних занять, зокрема методів та форм педагогічної роботи  Михайла  Остроградського,  конструктивній взаємодії з студентами та учнями, у якій вже на той час домінували партнерські стосунки та ефективне спілкування.

З метою виховання в школярів почуття патріотизму, української ідентичності учасники ознайомились із підходами до організації уроків та проведенню позаурочної роботи з математики із використанням імен та біографій  українських математиків,   урізноманітнення форм та методів для створення ситуацій виховного спрямування.

В ході проведення педагогічних читань учасники доповнювали розповіді спікерів, задавали запитання, активно спілкувались у чаті.

Оглядаючись подумки на життєвий шлях великого вченого, ми знову і знову з вдячністю вклоняємося його пам'яті, бо в наших сьогоднішніх досягненнях є і велика частка його праці.

Матеріали педагогічних читань «М.В.Остроградський – математик та геній світового рівня і слави»  розміщено в віртуальному методичному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

Останні новини