logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

У рамках серпневих педагогічних студій відбулася онлайн-студія «Методичний супровід викладання інформатики в умовах цифровізації»

У рамках серпневих педагогічних студій відбулася онлайн-студія «Методичний супровід викладання інформатики в умовах цифровізації»

Відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО 20 серпня 2021 року у режимі відеоконференції на платформі Google Meet у рамках серпневих педагогічних студій «Освіта Тернопільщини: виклики сьогодення та завдання з організації якісного освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році» відбулася онлайн-студія «Методичний супровід викладання інформатики в умовах цифровізації освіти та створення відкритого освітнього простору Нової української школи».  Учасниками заходу були консультанти з інформатики центрів професійного розвитку педагогічних працівників та керівники методичних об’єднань учителів інформатики. Всього взяло участь понад 60 педагогів. З вітальним словом виступив заступник директора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти ОКІППО Юрій Шайнюк.

Питання «Методичний супровід забезпечення якості інформатичної  освіти в умовах реалізації Нової української школи» розкрив завідувач центру інформатики, ІТ та ДО Кривокульський Л.Є., який розглянув основні аспекти планування та організації освітнього процесу з інформатики у ЗЗСО у 2021–2022 навчальному році. У своєму виступі доповідач звернув увагу на дистанційну та змішану форму навчання, їх особливості, організацію освітнього процесу з інформатики в карантинних умовах. Зокрема йшлося про сучасні платформи організації навчання на дистанції, а саме використання можливості платформи G Suite For Eduсation та Microsoft Teams, використання різноманітних онлайн-сервісів.

Ольга Барна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка акцентвала увагу на особливостях завершення пропедевтичного курсу інформатики Нової української школи.

Наступний доповідач, доктор фізико-математичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка Ігор Завадський виступив із доповіддю “Інтерактивні засоби навчання інформатики”. У своєму виступі доповідач продемонстрував інтерактивне середовище IT-книги для навчання інформатики у 5-11 класах, яке є повноцінним підручником та не потребує жодних додаткових матеріалів. Середовище містить інтерактивні вправи, міні-тести, тренажери, анімації, автоматичне оцінювання кожного уроку за 12-бальною шкалою, конспекти уроків для вчителя та учня. Цікавою була інформація  про методику викладання програмування у 5 класі у цьому середовищі.

Методист центру інформатики, ІТ і ДО Наталя Німко ознайомила присутніх із новими санітарними вимогами для закладів загальної середньої освіти з інформатики та вимогами до комп’ютерного обладнання. Усі матеріали заходу, нормативні документи та інші матеріали розміщені на сайті центру та блогах «На допомогу вчителю  інформатики» https://informatikanova.blogspot.com/   та «Порадник вчителя інформатики початкової школи» https://informatik-poch-school.blogspot.com/ .

Щиро дякуємо усім доповідачам та учасникам заходу.

Останні новини