logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

Конституція України – наш Основний Закон – зовсім молодий документ, але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації. Кодифікація українського права «Руська правда», «Литовські статути», які увібрали в себе правові традиції Київської Русі та середньовічної Європи, акти періоду Гетьманщини, Конституція Пилипа Орлика – конституційні акти, що ставили Україну в один ряд з іншими європейськими країнами.

28 червня 1996 року, після завершального редагування тексту, Верховна Рада остаточно прийняла Конституцію України, а 12 липня її урочисто підписали Президент України і Голова Верховної Ради України. "Є Конституція!", – такими словами тодішній голова Верховної Ради Олександр Мороз сповістив про ухвалення Основного закону. Відбулося це голосами 315 народних обранців. Основний Закон нашої держави, гарантуючи громадянам загальновизнані права та свободи, закріпив ідеали справедливості та рівності, які сповідують усі цивілізовані країни світу.

Свято Дня Української Конституції має фіксовану дату й кожного року відзначається 28 червня. Звісно ж, воно є офіційним вихідним днем. Цього року Україна відзначає 25-ту річницю Конституції.

З цієї нагоди вітаємо освітян області і працівників інституту із цією знаменною й урочистою датою.

Нехай же в день національного свята – Дня Конституції – в кожного з нас міцніє почуття гордості за свою країну, за її Головний Закон, що гарантує втілення мрій і сподівань на краще й щасливе життя у власній державі. Україна розпочинається з кожного з нас. І нам під силу збудувати суспільство, в якому будуть створені умови для всебічного розвитку кожної людини, де панували б гуманізм, демократія, право, закон і справедливість – все те, що декларує і гарантує нам Основний Закон країни.

Щиро віримо у реальне втілення конституційних прав і свобод та зміцнення добробуту освітянських родин.

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Хай мир і злагода сприяють подальшій розбудові в нашій країні правової європейської держави. Нехай принципи Конституції стануть реаліями нашого сьогодення!

 

Останні новини