logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Засідання проблемної групи «Формування вокально-хорових навиків учнів у процесі вивчення народних і сучасних українських пісень»

Засідання проблемної групи «Формування вокально-хорових навиків учнів у процесі вивчення народних і сучасних українських пісень»

08 жовтня 2021 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі онлайн-сервісу Google Meet проведено засідання проблемної групи вчителів музичного мистецтва,  інтегрованого курсу «Мистецтво» та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Формування вокально-хорових навиків учнів у процесі вивчення народних і сучасних українських пісень».

Мета заходу: розвиток фахової компетентності педагогів в умовах децентралізації та впровадження Концепції «Нова українська школа»; ознайомлення вчителів музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» із різноманітними шляхами застосування міжпредметної інтеграції.

Майстер-клас провели: Наталія Саранчук, методист відділу методики                                            навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО, та Віктор Кавецький, доцент, виконувач обов'язків завідувача кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти Тернопільського ОКІППО, кандидат психологічних наук.

Учасники заходу ознайомились із наступними питаннями: «Актуальні питання збереження, вивчення та популяризації народних і сучасних українських пісень та патріотичне виховання учнівської молоді», «Особливості художньо-образного сприйняття пісенного репертуару на уроках музичного мистецтва у 5-7 класах: практичний ракурс», «Розвиток емоційного інтелекту засобами мистецтва: психологічний аспект».

Віктор Кавецький ознайомив присутніх із актуальним питанням сучасної української школи щодо розвитку емоційного інтелекту.

Наталія Саранчук запропонувала актуальні питання виховання вокально-хорових навиків учнів засобами патріотичних пісень та вокально-інструментальних творів сучасних українських композиторів, актуальність вивчення українських пісень на уроках музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво». На допомогу вчителям музичного мистецтва в ході засідання проблемної групи було запропоновано низку вправ на розвиток дихання, дикції, вокальної інтонації тощо.

Наталія Саранчук продемонструвала оригінальні відеопрезентації виконання українських народних і сучасних пісень a capella, ознайомила учасників із цікавими творчими роботами сучасних українських композиторів.

Вчителі музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників схвалили рекомендації, розроблені за результатами проведення майстер-класу:

  1. Систематично використовувати на уроках музичного мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» сучасні інноваційні технології, оригінальні інтерпретації виконання українських  народних і сучасних українських пісень, сучасні вокальні техніки та вправи.
  2. Підвищувати власний рівень психолого-педагогічної, загальнокультурної та фахової підготовки з питань викладання музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво», опрацьовувати ресурси мережі інтернету щодо новинок в царині методики викладання українського та світового вокального мистецтва.
  3. Брати участь у тренінгах, вебінарах, майстер-класах, презентаціях, засіданнях методичних об'єднань, семінарах для вчителів музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво».
  4. Консультантам центрів професійного розвитку педагогічних працівників: провести відповідні методичні заходи, вебінари, надавати консультації з питань викладання музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво».
Останні новини