31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну.
Мета кампанії – привернути увагу людей в усьому світі до ризиків, пов’язаних з курінням.
День відмови від тютюну проголошений в 1988 році Глобальною організацією охорони здоров’я на 42 сесії Глобальної асамблеї охорони здоров’я.
Причиною потреби боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та захворювання людей в усьому світі. На сьогоднішній день, за даними звіту ВООЗ, від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мiльйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
Основними причинами смертей, повязаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання, захворювання органів дихання, рак легень.
31 травня – саме той день, коли можна стати на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.
7 правил чистотиЧистота рук. Не беріть нічого зайвого і того, що вам не належить. Віддавайте непотрібні вам речі тим, хто їх потребує.
Чистота вух. Не слухайте злих людей. Відокремте себе від пліток, порожніх та безглуздих розмов.
Чистота очей. Не допускайте у своєму погляді злості, заздрості та ненависті.
Чистота рота. Мовчання – золото. Не будьте надто багатослівними, не лихословте.
Чистота тіла й одягу. Будьте чистим та охайними.
Чистота думок.Позбудьтесь від негативних думок і злих помислів.
Чистота серця і душі. Не ігноруйте голос душі. Любіть, нічого не вимагаючи за це.
Чи готова ваша дитина до школи?
Сьогодні почула діалог матусь біля дитячого садочка. Одна з них розповідала, що її 5-річна Катруся з двох років читає, рахує, знає алфавіт, розв’язує нескладні математичні задачі, тому вона має намір віддати її цього року до школи. Інша дивувалася інтелектуальним здібностям Катрусі і шкодувала, що її Марійка так не вміє. |
Триває обласний етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»
Мета – популяризація здорового способу життя серед дітей, підлітків та молоді. Учасники (учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів) представляють роботи у трьох номінаціях: «Літературно-музично-спортивна міні-композиція», «Конкурс плакатів», «Конкурс фотографій». |
Актуально про важливе!
Як вберегтися від захворювань, що передаються через укус кліща
У природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад та протягом року має 2 виражених піки активності в квітні-травні та серпні-вересні. Зараження людей відбувається при укусах кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, відвідуючи ліс та працюючи на дачних ділянках у будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Разом зі слиною він виділяє анестезуючу рідину, що робить укус безболісним і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, кліщ збільшується у розмірах. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність інфікування. Тому, повернувшись додому з прогулянки, обов’язково потрібно оглянути себе на наявність кліщів.
Іксодові кліщі є переносниками збудників багатьох вірусних та інфекційних захворювань людей, які можуть призвести до тяжких ускладнень та інвалідності. Найнебезпечнішим серед них є хвороба Лайма.
Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше самостійно або звернутися до лікаря. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном.
Відвідуючи місця, де можуть бути іксодові кліщі, рекомендуємо:
- 1.Одягати щільно прилягаючий до тіла одяг, бажано світлий, на довгий рукав, щоб було легше помітити кліщів.
- 2.Одягати закрите взуття.
- 3.Голову слід покривати головним убором.
Необхідно залишати найменше відкритого шкірного покриву.
(за матеріалами сайту http://www.oblzdrav.zp.ua)
|
Цукровий діабет називають неінфекційною епідемією 21 століття.
Щороку ця недуга забирає 4,6 мільйони життів. За даними Міжнародної федерації діабету, торік кількість хворих на цю недугу в світі досягла рекордної цифри – 385 мільйонів. На початок цього року в Україні кількість зареєстрованих хворих на цукровий діабет уже 1349500 осіб.
Цукровий діабет – прогресуюче хронічне захворювання ендокринної системи, що виникає через дефіцит гормону підшлункової залози інсуліну або порушення його взаємодії з клітинами організму, через що в крові збільшується вміст цукру. Існують два типи цього захворювання. При діабеті 1-го типу клітини підшлункової залози, які за нормальних умов виробляють інсулін, руйнуються. При діабеті 2-го типу клітини підшлункової залози все ще продукують інсулін, але вони могли втратити здатність виділяти його достатню кількість швидко та вчасно, наприклад, після прийому їжі. Із загальної кількості хворих 95% мають саме цей вид недуги.
Існує комплекс симптомів, характерних для цукрового діабету: посилене виділення сечі, постійна спрага, невгамовний голод.
Причинами виникнення недуги можуть бути стреси, важкі вірусні інфекції. Важливу роль мають спадковість, малорухомий спосіб життя, надмірна вага. Цукровий діабет невиліковний.
В Україні щороку зростає кількість дітей з цукровим діабетом.
Аби вберегтися від «солодкої недуги» потрібно уникати стресових ситуацій, займатися спортом, повноцінно та збалансовано харчуватися; не переїдати, здійснювати профілактику простудних захворювань.
14 листопада – Всесвітній день боротьби проти цукрового діабету.
(із виступу лікаря-ендокринолога Тернопільської міської лікарні № 2 Василя Перейми) |

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової.
Збудником є мікобактерія туберкульозу. Туберкульоз у більшості випадків уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи.
За даними ВООЗ, щорічно у світі захворюють на туберкульоз 7-10 мільйонів осіб.
Ознаки туберкульозу: кашель, що триває 2-3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури тіла до 37С без видимої на те причини, що триває понад тиждень.
Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання. Профілактика захворювань на туберкульоз включає три аспекти: соціальний, санітарний, специфічний.
Найкраща профілактика туберкульозу – міцний імунітет і рання діагностика.
24 березня 2016 року Всесвітній день боротьби з туберкульозом. |