1960-1970-ті роки
У 1966-1967 навчальному році (з 1 вересня 1966 до 1 липня 1967) курсами підвищення кваліфікації було охоплено 1934 педагоги, зокрема на обласних одномісячних і двотижневих курсах 1095. В обласному інституті вдосконалення кваліфікації вчителів на місячних курсах пройшли навчання 148 директорів і заступників директорів шкіл, 147 вихователів дошкільних установ, 100 вчителів історії і суспільствознавства, 87 вчителів української мови і літератури, 85 вчителів російської мови і літератури. В Кременецькому педінституті на двотижневих курсах 162 вчителів біології, 32 вчителів хімії, на місячних курсах 57 вчителів математики середніх шкіл, 58 вчителів математики восьмирічних шкіл, 52 вчителів фізики і математики восьмирічних шкіл, 20 вчителів фізики восьмирічних шкіл. У Чортківському педучилищі пройшли місячні курси підвищення кваліфікації 147 директорів та вчителів початкових шкіл. Дворічною очно-заочною формою навчання було охоплено 839 педагогів, зокрема в Бережанському районі 27 директорів і заступників директорів шкіл, 38 класних керівників і вихователів; в Чортківському районі 12 директорів і заступників директорів шкіл, 20 класних керівників і вихователів; в Кременецькому районі 20 директорів і заступників директорів шкіл; в Зборівському районі 19 директорів і заступників директорів шкіл, 20 класних керівників і вихователів; в Козівському районі 21 директор і заступників директорів шкіл, 21 класний керівник і вихователів; в Збаразькому 25 класних керівників і вихователів.
У м. Тернополі очно-заочною формою навчання було охоплено 25 вчителів української мови і літератури, 23 вчителів російської мови і літератури, 28 вчителів історії і суспільствознавства, 23 вчителів географії, 32 вчителів початкових класів, 22 вчителі фізики, 32 вчителів математики.
В університетах наукових і педагогічних знань навчалося 320 вчителів:
а) на базі Кременецького педагогічного інститут 31 вчитель математики і фізики, 48 вчителів іноземних мов, 25 вчителів хімії, 27 вчителів фізичного виховання;
б) на базі Тернопільського медичного інституту 35 вчителів біології;
в) на базі Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту 40 вчителів фізики і математики;
г) на базі Чортківського педучилища 27 вчителів початкових класів;
д) на базі Бережанського Будинку вчителя (університет передового педагогічного досвіду вчителів шкіл м. Бережани) 27 педагогів.
В обласному лекторії при обласному інституті вдосконалення вчителів навчалися 85 працівників дошкільних установ м. Тернополя.
Водночас з курсами підвищення кваліфікації педагогів області інститут систематично проводив обласні, міжрайонні і районні семінари і семінари-практикуми. У 1966/1967 навчальному році працівниками інституту було проведено 62 обласних і 38 районних семінарів і семінарів-практикумів, у яких взяло участь 3729 освітян.
Одним із основних напрямів діяльності Тернопільського обласного інституту підвищення кваліфікації вчителів було надання методичної допомоги рай(міськ)методкабінетам в організації методичної роботи, самоосвіти педагогічних кадрів. Методична допомога проводилася відповідно до існуючого Положення про методичну роботу і була спрямована на підвищення якості знань учнів, подолання другорічництва, удосконалення педагогічної майстерності вчителів.
Основними формами методичної роботи було обговорення доповідей з досвіду роботи, доповідей науково-теоретичного і психолого-педагогічного характеру, проведення відкритих уроків, організація практичних занять з питань проведення лабораторних і практичних робіт, надання консультацій тощо. Особливий наголос в роботі предметних і методичних комісій ставився на опрацювання питань науково-теоретичного і психолого-педагогічного характеру.
У 1966/1967 навчальному році в області працювало 79 опорних шкіл, з них середніх - 43, восьмирічних - 16, початкових - 12, шкілінтернатів - 3, шкіл працюючої молоді – 5. В області було створено 9 дитячих опорних садків.
З 1969 р. до 1978 р. директором інституту працював Надал Андрій Іванович. Заступником директора Бобрик Степан Павлович, зав. кабінетом української мови та літератури Гаєвський Володимир Степанович, методистом кабінету української мови і літератури Лесик Лідія Іванівна, зав. кабінетом російської мови і літератури Нестеренко Зоя Іванівна, методистом кабінету російської мови і літератури Мірошниченко Лідія Андріївна, зав. кабінетом математики Фотюк Микола Григорович, зав. кабінетом фізики і астрономії Миколайчук Володимир Олександрович, зав. кабінетом хімії Маціпура Дмитро Панасович, зав. кабінетом біології Висоцький Платон Григорович, зав. кабінетом історії і географії Гавліч Зеновій Андрійович, методистом кабінету історії і географії Проник Іван Гнатович, зав. кабінетом іноземних мов Проць Дмитро Миколайович, методистами кабінету іноземних мов Пугач Людмила Миколаївна та Шифф Любов Олексіївна, зав. кабінету трудового політехнічного навчання Серга Степан Андрійович, методистом кабінету трудового політехнічного навчання Кучма Євген Іванович, зав. кабінетом шкіл-інтернатів Овчаренко Іван Миколайович, зав. кабінетом технічних засобів навчання Суходола Ярослав Семенович, зав. кабінетом виховної роботи Тернова Надія Іллівна, зав. кабінетом естетичного виховання Гнідовська Ія Василівна, зав. кабінетом підвищення кваліфікації керівних кадрів Богайчук Василь Іванович, методистом кабінету підвищення кваліфікації керівних кадрів, зав. кабінетом шкіл працюючої молоді Шевченко Олексій Семенович, зав. кабінетом початкових класів Чечайлюк Ольга Петрівна, методистом кабінету початкових класів Вацик Роман Якович, зав. кабінетом дошкільного виховання Мигелич Софія Іллівна, методистом кабінету дошкільного виховання Белова Олена Іллівна, зав. бібліотекою Сидор Валентина Пилипівна.
З 1972 р. Тернопільський обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів змінив назву на Тернопільський обласний інститут удосконалення вчителів. Зміна відбулася у зв’язку із зміною назви Центрального інституту удосконалення вчителів. Проте функції обласного інституту удосконалення вчителів залишилися
З 1970 р. зав. кабінетом географії став працювати Овчаренко Іван Миколайович, з 1971 р. зав. кабінетом української мови і літератури працював Гоцуляк Василь Григорович, з 1973 р. методистом кабінету математики М’ясківська Олександра Михайлівна, з 1975 р. зав. кабінетом фізики і астрономії Августин Ростислав Ізидорович, з січня 1976 р. зав. кабінетом математики Семенова Валентина Петрівна, з листопада 1977 р. зав. кабінетом хімії Кравченко Людмила Григорівна, з 1978 р. зав. кабінетом ТЗН Лукашевич Богдан Денисович, методистом кабінету курсової перепідготовки і школознавства Бартошевський Мирослав Семенович, зав. кабінетом креслення і образотворчого мистецтва Струбицька Надія Петрівна, (з 1978 р.), зав. кабінетом шкіл-інтернатів, дитячих будинків і спец. шкіл Бонюкевич Любов Іванівна (з 1979 р.), методистом кабінету української мови і літератури Крамар Віра Миколаївна (1980 р.).