logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

1960-1970-ті роки

У 1966­-1967 навчальному році (з 1 вересня 1966 до 1 липня 1967) курсами  підвищення кваліфікації було охоплено 1934 педагоги, зокрема на обласних одномісячних і двотижневих курсах 1095. В обласному інституті вдосконалення кваліфікації вчителів на місячних курсах пройшли навчання 148 директорів і заступників директорів шкіл, 147 вихователів дошкільних установ, 100 вчителів історії і суспільствознавства, 87 вчителів української мови і літератури, 85 вчителів російської мови і літератури. В Кременецькому педінституті на двотижневих курсах 162 вчителів біології, 32 вчителів хімії, на місячних курсах 57 вчителів математики середніх шкіл, 58 вчителів математики восьмирічних шкіл, 52 вчителів фізики і математики восьмирічних шкіл, 20 вчителів фізики восьмирічних шкіл. У Чортківському педучилищі пройшли місячні курси підвищення кваліфікації 147 директорів та вчителів початкових шкіл. Дворічною очно-заочною формою навчання було охоплено 839 педагогів, зокрема в Бережанському районі ­ 27 директорів і заступників директорів шкіл, 38 класних керівників і вихователів; в Чортківському районі ­ 12 директорів і заступників директорів шкіл, 20 класних керівників і вихователів; в Кременецькому районі ­ 20 директорів і заступників директорів шкіл; в Зборівському районі ­ 19 директорів і заступників директорів шкіл, 20 класних керівників і вихователів; в Козівському районі ­ 21 директор і заступників директорів шкіл, 21 класний керівник і вихователів; в Збаразькому 25 класних керівників і вихователів.

У м. Тернополі очно-заочною формою навчання було охоплено 25 вчителів української мови і літератури, 23 вчителів російської мови і літератури, 28 вчителів історії і суспільствознавства, 23 вчителів географії, 32 вчителів початкових класів, 22 вчителі фізики, 32 вчителів математики.

В університетах наукових і педагогічних знань навчалося 320 вчителів:

а) на базі Кременецького педагогічного інститут 31 вчитель математики і фізики, 48 вчителів іноземних мов, 25 вчителів хімії, 27 вчителів фізичного виховання;

б) на базі Тернопільського медичного інституту 35 вчителів біології;

в) на базі Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту 40 вчителів фізики і математики;

г) на базі Чортківського педучилища 27 вчителів початкових класів;

д) на базі Бережанського Будинку вчителя (університет передового педагогічного досвіду вчителів шкіл м. Бережани) ­ 27 педагогів.

В обласному лекторії при обласному інституті вдосконалення вчителів навчалися 85 працівників дошкільних установ м. Тернополя.

Водночас з курсами підвищення кваліфікації педагогів області інститут систематично проводив обласні, міжрайонні і районні семінари і семінари-практикуми. У 1966­/1967 навчальному році працівниками інституту було проведено 62 обласних і 38 районних семінарів і семінарів­-практикумів, у яких взяло участь 3729 освітян.

Одним із основних напрямів діяльності Тернопільського обласного інституту підвищення кваліфікації вчителів було надання методичної допомоги рай(міськ)методкабінетам в організації методичної роботи, самоосвіти педагогічних кадрів. Методична допомога проводилася відповідно до існуючого Положення про методичну роботу і була спрямована на підвищення якості знань учнів, подолання другорічництва, удосконалення педагогічної майстерності вчителів.

Основними формами методичної роботи було обговорення доповідей з досвіду роботи, доповідей науково-теоретичного і психолого-педагогічного характеру, проведення відкритих уроків, організація практичних занять з питань проведення лабораторних і практичних робіт, надання консультацій тощо. Особливий наголос в роботі предметних і методичних комісій ставився на опрацювання питань науково-теоретичного і психолого-педагогічного характеру.

У 1966­/1967 навчальному році в області працювало 79 опорних шкіл, з них ­ середніх ­- 43, восьмирічних ­- 16, початкових ­- 12, шкіл­інтернатів -­ 3, шкіл працюючої молоді – ­5. В області було створено 9 дитячих опорних садків.

З 1969 р. до 1978 р. директором інституту працював Надал Андрій Іванович. Заступником директора ­ Бобрик Степан Павлович, зав. кабінетом української мови та літератури Гаєвський Володимир Степанович, методистом кабінету української мови і літератури ­ Лесик Лідія Іванівна, зав. кабінетом російської мови і літератури ­ Нестеренко Зоя Іванівна, методистом кабінету російської мови і літератури ­ Мірошниченко Лідія Андріївна, зав. кабінетом математики ­ Фотюк Микола Григорович, зав. кабінетом фізики і астрономії Миколайчук Володимир Олександрович, зав. кабінетом хімії ­ Маціпура Дмитро Панасович, зав. кабінетом біології ­ Висоцький Платон Григорович, зав. кабінетом історії і географії ­ Гавліч Зеновій Андрійович, методистом кабінету історії і географії ­ Проник Іван Гнатович, зав. кабінетом іноземних мов ­ Проць Дмитро Миколайович, методистами кабінету іноземних мов ­ Пугач Людмила Миколаївна та Шифф Любов Олексіївна, зав. кабінету трудового політехнічного навчання ­ Серга Степан Андрійович, методистом кабінету трудового політехнічного навчання ­ Кучма Євген Іванович, зав. кабінетом шкіл-інтернатів ­ Овчаренко Іван Миколайович, зав. кабінетом технічних засобів навчання ­ Суходола Ярослав Семенович, зав. кабінетом виховної роботи ­ Тернова Надія Іллівна, зав. кабінетом естетичного виховання ­ Гнідовська Ія Василівна, зав. кабінетом підвищення кваліфікації керівних кадрів ­ Богайчук Василь Іванович, методистом кабінету підвищення кваліфікації керівних кадрів, зав. кабінетом шкіл працюючої молоді ­ Шевченко Олексій Семенович, зав. кабінетом початкових класів ­ Чечайлюк Ольга Петрівна, методистом кабінету початкових класів ­ Вацик Роман Якович, зав. кабінетом дошкільного виховання ­ Мигелич Софія Іллівна, методистом кабінету дошкільного виховання ­ Белова Олена Іллівна, зав. бібліотекою Сидор Валентина Пилипівна.

З 1972 р. Тернопільський обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів змінив назву на Тернопільський обласний інститут удосконалення вчителів. Зміна відбулася у зв’язку із зміною назви Центрального інституту удосконалення вчителів. Проте функції обласного інституту удосконалення вчителів залишилися

З 1970 р. зав. кабінетом географії став працювати Овчаренко Іван Миколайович, з 1971 р. зав. кабінетом української мови і літератури працював Гоцуляк Василь Григорович, з 1973 р. методистом кабінету математики ­ М’ясківська Олександра Михайлівна, з 1975 р. зав. кабінетом фізики і астрономії ­ Августин Ростислав Ізидорович, з січня 1976 р. зав. кабінетом математики ­ Семенова Валентина Петрівна, з листопада 1977 р. зав. кабінетом хімії ­ Кравченко Людмила Григорівна, з 1978 р. зав. кабінетом ТЗН ­ Лукашевич Богдан Денисович, методистом кабінету курсової перепідготовки і школознавства ­ Бартошевський Мирослав Семенович, зав. кабінетом креслення і образотворчого мистецтва ­ Струбицька Надія Петрівна, (з 1978 р.), зав. кабінетом шкіл-інтернатів, дитячих будинків і спец. шкіл Бонюкевич Любов Іванівна (з 1979 р.), методистом кабінету української мови і літератури ­ Крамар Віра Миколаївна (1980 р.).