logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Про відзначення педагогів області, які виховують спільноту відповідальних громадян

Про відзначення педагогів області, які виховують спільноту відповідальних громадян

22 березня 2023 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти за участі Хоми Ольги Зіновіївни, директорки департаменту освіти і науки ТОВА, відбулася урочиста церемонія нагородження педагогічних працівників області за підсумками обласного конкурсу на кращу розробку виховної програми з формування цінностей у часи війни з російськими загарбниками, приуроченого 10-ій річниці укладання УХВЛ, серед педагогів закладів освіти (наказ департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА №o 11/2.1-06 від 09.01.2023 р.).

На Конкурс було подано 52 роботи, у яких представлено розробки виховних програм для школи вихідного дня на основі ціннісних орієнтирів Української Хартії вільної людини в рамках реалізації обласної програми впровадження УХВЛ.

Переможцями стали:

Гран Прі

  • колектив авторів Бучацького ліцею імені Святого Йосафата у складі:

Левкович Богдани Богданівни, заступника директора з виховної роботи;

Борис Руслани Іванівни, заступника директора з навчально-методичної роботи;

Воронюк Галини Григорівни, практичного психолога;

Йосафата Фітеля, духівника ліцею; Велещука Василя Йосиповича, Гладун Галини Іванівни, Дутчака Ігоря Ярославовича, Зазулі  Володимира Михайловича, Савченка Володимира Івановича, Швидкої Марини Вікторівни - вихователів ліцею.

І місце

  • Шеремета Віта Валеріївна, заступник директора з виховної роботи Кременецького академічного ліцею імені Уласа Самчука.

ІІ місце

  • Фецич Світлана Вікторівна, педагог-організатор Ковалівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Монастириської міської ради;
  • Зуляк Галина Ярославівна та Стецик Оксана Сергіївна, учителі Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Тернопільської міської ради;
  • Канафар Оксана Василівна, учитель Збаразького ліцею №1 Збаразької міської ради.

ІІІ місце

  • Сидор Марія Михайлівна, учитель школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого Тернопільської міської ради;
  • Фаюра Наталія Жоржівна, заступник директора з виховної роботи Шумського центру позашкільної роботи Шумської міської ради;
  • Антоляк Галина Миколаївна, заступник директора з виховної роботи Козівського ліцею ім. В. Герети Козівської селищної ради;
  • Грегоращук Оксана Ігорівна, учитель Черниховецького ліцею Збаразької міської ради Тернопільської області.

Як зауважила Хома Світозара Олегівна, завідувачка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського ОКІППО ‒ модератор заходу, що учителі – це ті, хто завоював у нашому суспільстві заслужену повагу і вдячність, відкрив кожному з нас дорогу у велике життя, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами. Адже з перших днів війни освітні заклади нашої області стали центрами підтримки армії, внутрішньо переміщених осіб тощо. Сьогодні педагоги області тримають освітній фронт. У ваших руках майбутнє нашої держави. Саме ваш внесок у розвиток України, формування нового покоління її громадян є неоціненним скарбом. Передаючи учням безцінні знання, ви стимулюєте вихованців до прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни.

У цей день хочеться сказати слова особливої вдячності всім освітянам, які присвятили своє життя благородній справі – бути носієм духовності та виховувати особистість, надавати якісну підготовку молодого покоління українців, а отже, бути відповідальним за те, яким буде майбутнє нашої держави.

Із вітальними словами вдячності виступила Хома Ольга Зіновіївна, директорка департаменту освіти і науки ТОВА та зазначила, що загарбницька війна росії змінила звичний ритм нашого життя. Діти, вчителі, батьки змушені були перейти на зовсім інший формат навчання і спілкування. Ми маємо внутрішні і зовнішні виклики, які повинні враховуватися при організації освітнього процесу. В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання ‒ об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Приклади таких цінностей закладені в Українській Хартії вільної людини. А також зауважила, якщо би УХВЛ була укладена значно раніше, то на сьогодні, можливо, ми би не мали такої страшної біди в нашій країні.

Олександр Миколайович Петровський, директор ТОКІППО привітав переможців конкурсу та вручив нагороди.

До вітань приєднався Ковалик Ігор Михайлович, співкоординатор реалізації обласної програми впровадження УХВЛ в Тернопільській області та висловив слова вдячності педагогам області за співпрацю.

Технічний супровід заходу здійснила Мочук Оксана Богданівна, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти.

Спонсорами церемонії нагородження кращих педагогів області стали

Філь Євген Васильович, керівник музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини та Ландяк Петро Дмитрович, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Продлюкс плюс».

Останні новини