logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Професійний діалог для практичних психологів закладів професійно-технічної освіти „Психологічний супровід та підтримка дорослих і дітей у кризових ситуаціях”

Професійний діалог для практичних психологів закладів професійно-технічної освіти „Психологічний супровід та підтримка дорослих і дітей у кризових ситуаціях”

У китайській мові слова "криза" і "можливість"

позначаються одним і тим же ієрогліфом,

і в цьому полягає величезна мудрість.

К. Тернер

       Психологічний супровід та підтримка дітей та дорослих у кризових ситуаціях є важливим елементом для підтримки психічного здоров'я та здатності людини долати труднощі. Кризова ситуація може бути будь-якого роду - від природних катастроф, до особистих криз, таких як втрата роботи, розлучення, хвороба або смерть близької людини. Незалежно від причини кризи, люди можуть переживати важкі емоції, такі як тривога, страх, розпач та безпорадність. Психологічний супровід та підтримка допомагає зменшити ці емоції та надати підтримку тим, хто потребує допомоги.

       Виклики сьогодення та соціальні очікування зумовили до обговорення та ретельного огляду зазначеної теми на засіданні професійного діалогу для практичних психологів ЗПТО, що відбулося 23 травня 2023 р. „Психологічний супровід та підтримка дорослих і дітей у кризових ситуаціях»”.

      Олайн-засідання підготовлене та організоване Світланою Демидась, методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи.

      Мета засідання полягала в тому, щоб поглибити знання, вміння та навички учасників в галузі психологічних аспектів кризових ситуацій та адаптації в особливих умовах; розглянути важливі теоретичні аспекти переживання кризових травматичних ситуацій та практику надання психологічної допомоги дітям та дорослим; ознайомити практичних психологів з ефективними техніками та прийомами, які використовуються в роботі з постраждалими для стабілізації стану.

     Зокрема СвітланаДемидась, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО розкрила питання щодо видів та особливостей критичних та кризових ситуацій, механізмів впливу кризових ситуацій на особистість та форми подолання кризових ситуацій.

     Оксана Жизномірська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО акцентувала увагу на кризових ситуаціях та ролі адаптаційних ресурсів людини, соціальних стереотипів у формуванні поведінкових стратегій з метою подолання особистісних криз та критичних ситуацій. професійному самоствердженні та саморозкритті особистості практичного психолога, педагога у викликах сьогодення.

     Валентина Гузік, практичний психолог ДНЗ «Чортківське ВПУ» смт. Заводське; зосередила увагу на особливостях реакції особистості на стрес в екстремальних травматичних умовах: емоційні, поведінкові, соціальні когнітивні та фізіологічні зміни їх психологічні наслідки(досвід роботи).

    Наталія Війтик, практичний психолог ПТНЗ Заліщицьке ВПУ м. Заліщики, розкрила питання ролі практичного психолога у кризових ситуаціях, запропонувала практичні поради та рекомендаці щодо роботи з дітьми та дорослими в кризових ситуаціях:

   Інна Сіньковська, завідувач науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО підготувала рекомендаційний бібліографічний список літератури, новинки психологічних видань із даної теми..

    Учасники обмінювалися позитивним досвідом, висловлювали щирі подяки, продукували нові ідеї, окреслювали свої бачення щодо подальшої співпраці та ефективної психологічної комунікації.

Дякую усім за розуміння та співпрацю.

Останні новини