logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Участь у круглому столі «Євроінтеграція: шлях від самоідентифікації громадян України через упровадження європейських цінностей та підходів у освіті – до системної трансформації держави»

Участь у круглому столі «Євроінтеграція: шлях від самоідентифікації громадян України через упровадження європейських цінностей та підходів у освіті – до системної трансформації держави»

Методисти ТОКІППО були учасниками круглого  столу «Євроінтеграція: шлях від самоідентифікації громадян України через упровадження європейських цінностей та підходів у освіті – до системної трансформації держави», який відбувся 31 травня на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у дистанційному форматі).

До участі в заході було запрошено науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та післядипломної освіти, відповідальних за виховну роботу центрів професійного розвитку педагогічних працівників (районів, міст, ТГ), заступників з виховної роботи, педагогів організаторів, представників шкільних європейських клубів, педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, представників громадських організацій.

Основні напрями роботи круглого столу: цінності ЄС: історичний, політичний, правовий та освітній контекст; українські цінності в контексті європейських; роль освіти у формуванні ціннісних основ українсько-європейського простору; шкільні європейські клуби, як освітній євроінтеграційний провайдер.

На заході була розглянута низка злободенних для українського суспільства питань:

- «Поступові зміни парадигми українських цінностей в контексті відносин України та ЄС» (Черняк Олена Юріївна, в. о. завідувача кафедри міжнародного та європейського права Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, кандидат юридичних наук, доцент).

- «Світоглядні цінності українців як відображення цивілізаційних історично-культурних та політико-правових європейських надбань» (Земський Юрій Сергійович, професор кафедри міжнародної комунікації та політології Хмельницького національного університету, доктор історичних наук, професор).

- «Українська та європейська школа: спільні недопрацювання організації освітнього процесу (Чому не варто повторювати чужих помилок» (Адамська Владислава Вікторівна, магістрантка Інституту суспільної антропології і прикладної соціології Університету Варшави).

- «Неформальна освіта як інструмент формування ціннісних основ» (Газда Владислав Ігорович, проєктний менеджер ГО «Українська академія лідерства»)

- «Procesy adaptacyjne migracji edukacyjnych w Polsce» (Aldona Różnowska, dyrektorka Szkoła Podstawowa nr 80 im. Kornela Makuszyńskiego, Polska, Poznań).

- «Модель функціонування шкільного євроклубу як сучасного освітнього хабу: досвід та ідеї» (Паустовський Віктор Олександрович, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель історії, керівник шкільного європейського клубу «Єдність» Сухополов’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Сухополов’янської сільської ради Чернігівської області).

- «Роль шкільного євроклубу на шляху до євроінтеграції» (Кириллова Юлія Сергіївна, вчитель англійської мови Одеської загальноосвітньої школи №26).

По завершенні виступів учасники круглого столу обмінялися міркуваннями щодо самоідентифікації громадян України через упровадження європейських цінностей та підходів у освіті як дієвого шляху до системної трансформації держави.

За матеріалами роботи круглого столу заплановано видання збірника.

Останні новини