logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

21 листопада  Україна відзначає День Гідності і Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи

21 листопада незалежна, сильна і незламна Україна відзначає День Гідності і Свободи. Так вже сталося в новітній історії України, що на листопад припали початки двох революції: 22 листопада 2004 р. початок Помаранчевої революції, а 21 листопада 2013 р. – народний спротив під назвою Революція Гідності (2013–2014 рр.). Ці дві епохальні віхи боротьби не тільки за українську незалежність, але і складова світового протестного руху новітнього часу.

Незважаючи на дев’ять років різниці у часі, ці революції тісно пов’язані між собою, адже їхній епіцентр містився у самому серці української столиці на Майдані Незалежності і переважна більшість громадян України були свідками тих доленосних подій. Мільйони брали у них безпосередню участь, вийшовши з протестами на вулиці і майдани всіх українських міст, щоб не допустити свавілля влади, брехню політиків і провладних структур та не дозволити їм змінити демократичний шлях руху України в європейську сім’ю в бік євразійського союзу і її споконвічного ворога – ненажерливої московії, сучасної держави-терориста, неототалітарного кремлівського режиму рф.

У 2004 р. народні виступи були надзвичайно широкими. Люди вийшли на вулиці, бо побачили справжню загрозу від виборів без вибору та без змін, на які вони так сподівалися. Тоді безкровно, державно-олігархічна гідра була переможена й помаранчеві сили демократії прийшли до влади та вшановували 22 листопада День Свободи.

Але, на жаль, лідери Помаранчевої революції упродовж кількох наступних років своїми несконсолідованими діями дискредитувати ідеї майдану і привели до влади в 2010 р. деструктивні сили: було скасовано День Свободи 22 листопада та приєднано його до Дня Соборності 22 січня, щоб українці почали забувати про свободу та Майдан. Але всупереч усім прогнозам і передбаченням, внаслідок чергової брехні, 21 листопада 2013 р. люди знову масово вийшли з протестами на Майдан: розпочався мирний Євромайдан, який згодом переріс у криваву Революцію Гідності з її «Небесною сотнею». Українці не пробачили зла і неправди й усі гуртом піднялися проти російського зашморгу як одна нація, як єдиний соборний народ за українські національні та духовні цінності. За Україну!!!

Тож День Гідності і Свободи встановлено згідно з указом Президента України № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Сьогодні, коли українці демонструють свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи, святковий День отримав нове дихання. Новітні Революції змінили сприйняття навколишнього світу, сприйняття власного оточення. Такі події викривають і показують сутність та справжні обличчя кожного з нас.

 

Останні новини