logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

23 травня – День Героїв

23 травня – День Героїв

День Героїв – це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність Батьківщини, борців за її волю. Зароджена у серцях українських націоналістів ідея  Дня Героїв знайшла народне визнання 23 травня, бо «убив ворог наших Вождів, але вбив тільки тіло, бо дух Їх живе з нами. З тої крові зродилися нові лави Героїв, які завзято мстять за минуле і борються за краще майбутнє…».

Безумовно, цьогорічний День Героїв набув ще більш глибокого, воістину буквального змісту. Українські воїни щодня героїчно захищають рідну землю від російських окупантів, вони вже досягли переламу у війні – і Перемога не за горами. На жаль, це обходиться дорогою ціною – на фронтах щодня гинуть безстрашні українські воїни, зокрема, і наші земляки. Вони гідно продовжують справу своїх славних попередників – борців за волю України, передусім лицарів  Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії НР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні.

Нові часи формують і нові традиції. І День Героїв – це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих героїв, на тих, хто вижив, вистояв, здобуваючи перемогу над ворогом, і продовжує жити та розвивати державу, показуючи чимало прикладів своєї жертовності в ім’я України, зокрема оборонців Києва, Маріуполя, Бахмута ... «Героїзм – це свідомий вибір боротьби в той час, коли більшість готова опустити руки і здатися, щоб не наражати себе на небезпеку», – слова Олександра Терещенка, кіборга, Народного Героя України.

Доцільно зазначити, що національно-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом. 25 квітня 2023 р. зареєстрована петиція до Президента України «Про встановлення Дня Героїв», бо «споконвіків українці шанують своїх героїв. Тих, які своєю кров’ю жертвували для захисту рідного краю. Кожен з них був вірний присязі, не відступив з поля бою, і увійшов в історію. Кожен з них потребує належного вшанування».

 Відповідно до  розпорядження голови Тернопільської обласної ради

№ 104  від 17 травня 2023 року «Про участь у відзначенні у 2023 році Дня Героїв у Тернопільській області», Тернопільськими ОКІППО розроблено методичні рекомендації щодо відзначення Дня Героїв у 2023 році, які розіслано керівникам місцевих органів управління освітою, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, закладів обласного підпорядкування.

Методичні рекомендації До Дня Героїів.

А також у читальній залі Тернопільського ОКІППО розгорнуто виставку «День Героїв».

Запрошуємо усіх охочих до перегляду виставки та участі у запланованих заходах.

Останні новини