logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Акція «Заквітчаймо школу»

Акція «Заквітчаймо школу»

З 24 жовтня по 04 листопада 2022 р. Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти проведено акцію «Заквітчаймо школу» в рамках реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня на тему «ЕКО-школа».

Мета заходу: зацікавити учнів, учителів, батьківську спільноту та громадськість у створенні квіткових насаджень для озеленення пришкільної території; формувати науковий світогляд, високий рівень екологічної грамотності та культури, бережливе ставлення до довкілля; розвивати естетичні смаки учасників освітнього процесу.

Озеленення закладів освіти відіграє важливі санітарно-гігієнічні та декоративні функції, а також є об’єктом навчальних занять, екскурсій, дослідницьких практикумів і проєктів, середовищем проведення різноманітних форм позаурочної та позакласної роботи, що вдало доповнює, ілюструє й поглиблює вивчення навчальних дисциплін природничої і технологічної освітніх галузей. В умовах розвитку нової української школи озеленення пришкільних територій виступає потужним засобом для формування ключових та міжпредметних компетентностей, сприяє розвитку екологічного стилю мислення, творчих здібностей, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок здобувачів освіти, здатності їх до саморозвитку й самонавчання в умовах глобальних змін і викликів.

 Завдання акції полягали у збільшенні видового різноманіття та кількісного складу квітково-декоративних рослин у зовнішньому озелененні школи, забезпеченні благоустрою території закладів освіти та покращенні її естетичного вигляду, формуванні навичок підбору і поєднання квітково-декоративних рослин для створення елементів квіткового оформлення та ландшафтного дизайну, вивченні особливостей догляду за квітково-декоративними рослинами, здійсненні профорієнтаційної роботи.

Заклади освіти, які беруть участь в інноваційному освітньому експерименті регіонального рівня на тему «ЕКО-школа», отримали кущі хризантем, насіння айстр, чорнобривців, цинії, а також садивний матеріал канн і жоржин для створення барвистих квітників на пришкільній території.

Сподіваємося, що акція «Заквітчаймо школу» не тільки стане початком захопливого процесу створення відкритого, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору, а й принесе багато приємних емоцій та позитивно вплине на моральний стан дітей і молоді у ці складні часи.

Останні новини