ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ. Навчання освітян
Згідно з розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від № 761/01.02-01 від 16.12.2020 «Про затвердження плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, на 2021 рік» з 15 по 17 лютого 2021 року в НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області, з додержанням карантинних вимог, пройшли навчання 66 освітян, зокрема 37 керівників закладів загальної середньої освіти, 15 заступників керівників закладів загальної середньої освіти, 29 освітян інших категорій, функціональні обов’язки яких пов’язані із забезпеченням цивільного захисту в освітній галузі м. Тернополя, Гусятинського, Збаразького, Зборіського, Кременецького, Тернопільського, Шумського районів. Також на навчальній базі НМЦ ЦЗ та БЖД області проведено заняття з командирами формувань оповіщення та зв’язку, радіаційно-хімічного спостереження (розвідки), пожежогасіння, охорони громадського порядку освітніх закладів з м. Тернополя, зокрема від ТОКІППО та педагогічного університету. Представники освіти Тернопільського району на заняття, згідно з планом комплектування курсів, не прибули. Керівникам органів управління освітою, освітніх закладів, розташованих на території району, необхідно забезпечити проходження навчання командирами формувань цивільного захисту згідно з вимогою наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 27.01.2021 № 13/01-07 «Про підвищення кваліфікації керівного складу та фахівців освітньої галузі у сфері ЦЗ».
У ТОКІППО, згідно з планом роботи на 2021 рік та планом основних заходів ЦЗ освітньої галузі Тернопільської області, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 02.02.2021 № 20/01-07, 18 лютого відбулася в онлайн режимі інструктивно-методична нарада з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в місцевих органах управління освіти, центрах професійного розвитку педагогічних працівників, органів державної влади та місцевого самоврядування. Всього було зареєстровано учасників наради – 193, зокрема: начальників органів управління освітою, директорів ЦПРПП, їх підлеглих, які організовують і здійснюють заходи з цивільного захисту – 33, керівників закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти – 160.
До проведення заняття долучились працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області, методист КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів області». У вступному слові директор ТОКІППО Петровський О. М. наголосив на важливості питань, які пропонуються до розгляду, та необхідності в короткі терміни призначити посадових осіб в освітніх структурах державних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які реформуються і діяльність яких буде пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, та інформувати ТОКІППО. Доведено інформацію щодо проведеної роботи в освітній галузі області з ЦЗ у 2020 році. Розглянуто питання нормативно-правового забезпечення функціонального навчання з ЦЗ та алгоритм дій з виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.12.2020 № 761/01.02-01 «Про затвердження плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, на 2021 рік згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.13 року № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 28.03.2018 № 230).
Доведено зразки документів, які рекомендовані для використання в роботі з організації функціонального навчання.
Окремо було наголошено на питаннях навчання освітян з пожежної безпеки в НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області та на об’єктах освіти, зокрема під час проведення Днів цивільного захисту, Тижнів безпеки дитини.
Звернено увагу на вирішення питань, пов’язаних зі встановленням автоматизованих систем попередження пожеж, приведення в порядок шляхів евакуації з приміщень освіти, наявності і підтримання в належному стані первинних засобів пожежогасіння, пожежних кранів і гідрантів, пожежних водоймищ.
Підбиваючи підсумки інструктивно-методичної наради, організатори наголошували на важливості порушених питань, проходженні функціонального навчання новопризначеними на посади освітянами, діяльність яких буде пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. Висловили переконання, що лише спільними зусиллями рятувальників та освітян можливо створити необхідні умови для безпечного функціонування навчальних закладів.
На березень місяць, згідно з розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 16.12.2020 № 761/01.02-01 заплановано навчання:
15–17.03 – для керівників закладів освіти та їх заступників із Збаразького (4), Кременецького (12), Підволочиського (2), Підгаєцького (3), Теребовлянського (2), Тернопільського (9), Чортківського (2) районів; м. Бережани (5), м. Кременець (3).
02–03.03 – для командирів медичних формувань міста Тернополя (13).

