logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

День Матері

День Матері

Надворі буяє весна. В Україні це час величних  сімейних святкувань. Ні, це не 1 травня чи “Дєнь пабєди”.  Українці у будь-який час, мирний чи воєнний, скромно чи з більшим достатком, але ніколи не забувають вшановувати Великдень та День матері. Ці дні завжди вирізнялися особливим часом, коли родина збирається разом.

Мама – найдорожча людина для багатьох з нас. Вона дала життя, оточила турботою і ласкою, виховала…

Багато матерів нашої країни зустрічають цьогоріч День матері зі сльозами на очах, бо їхні діти вже ніколи не стануть на батьківський поріг та не скажуть слово «мама». Вони героїчно загинули, виборюючи свободу України.

Матері  України роблять все що можуть, щоб зупинити війну. Воюють і волонтерять, на фронті і в тилу. Народжують дітей у підвалах. Закликають до відповідальності світових лідерів. Залучають світову спільноту. Допомагають. Рятують життя. Зберігають спокій. Моляться. Виходять на мітинги і підтримують одне одного. Навіть на кухнях вони рятують Україну. На кухнях, де годують військових і готують бандерівські смузі. Матері надихають на боротьбу за Україну весь світ. І це натхнення — вбивча сила.

Присвячуємо цей день і нашій Матері Україні. Молимося сьогодні за її мир і благополуччя, щоб ця многостраждальна мати обтерла сльози, що стікають з її обличчя. І щоб не потрібно було їй переживати, де дочки і сини її, як про це майстерно описує наш найбільший поет і пророк нашого народу Тарас Шевченко:

«Світе тихий, краю милий,

 Моя Україно,

За що тебе сплюндровано,

За що, мамо, гинеш? …»

Низько вклоняємось Вам, Матері, за Ваші терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Тож здоров'я Вам, тепла і благополуччя. Хай під променями травневого сонця розтануть усі Ваші негаразди!

Останні новини