logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Круглий стіл на тему «Особливості вивчення предмета «Захист України» у викликах сьогодення»

Круглий стіл на тему «Особливості вивчення предмета «Захист України» у викликах сьогодення»

15 вересня 2022 року для відповідальних за вивчення предмета «Захист України»  у територіальних громадах, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників відбувся круглий стіл на тему «Особливості вивчення предмета «Захист України» у викликах сьогодення».

Захід відбувся відповідно до спільного наказу департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації та Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в умовах захисту суверенітету, незалежності і територіальної цілісності від військової інтервенції московії, з метою обговорення особливостей нової програми предмета «Захист України», шляхів її  реалізації відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Учасників круглого столу тепло привітала заступник директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації Ганна Зварич, наголосивши на актуальності сьогодні національно-патріотичного виховання, важливості питань, винесених на обговорення, та побажала плідної праці. В.о. заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи Тернопільського ОКІППО Тетяна Магера, вітаючи всіх учасників, передала вітання голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка та голови постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, члена науково-методичної ради ТОКІППО Володимира Мисика та закликала до активної праці і вироблення дієвих методичних рекомендацій з військово-патріотичного виховання.

Тему «Особливості вивчення предмета «Захист України» у 2022-2023 навчальному році» презентував організатор і модератор цього заходу, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Борис Волянюк, який висвітлив нормативну базу вивчення предмета сьогодні, зміст змін, закладених у оновленій програмі «Захисту України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки № 698 від 3 серпня 2022 року, шляхи реалізації цієї програми.

Надзвичайно актуальним у контексті теми круглого столу був виступ доцента, кандидата педагогічних наук Оксани Городецької «Інформаційний простір сучасності і медіаграмотність особистості» з практичними порадами безпеки для кожного у сучасному світі інформаційно-цифрових технологій.

Світозара Хома, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, розкрила тему «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді як пріоритет у педагогічній діяльності» та провела «відеоекскурсію» сайтом Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, на якому освітяни можуть почерпнути багато корисної інформації з виховної роботи, зокрема з національно-патріотичного виховання.

Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Василь Трофимчук у своїй доповіді «Цивільний захист та мінна безпека в реаліях сьогодення» застеріг про небезпеку вибухонебезпечних предметів, зокрема мінновибухових, адже територія нашої держави стала однією з найзабрудненіших у світі.

Цікавим і змістовним був виступ вчителя «Захисту України», заступника директора школи з навчально-виховної роботи Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгороднянської територіальної громади Тернопільського району Василя Фандалюка, адже містив практичні поради ведення необхідної документації закладу освіти з військово-патріотичного виховання в контексті вивчення предмета «Захист України» та проведення гурткової роботи.

На завершення роботи у колі допомоги були прийняті методичні рекомендації:

  1. Вивчення предмета «Захист України» проводити відповідно до програми предмета, затвердженої наказом МОН України № 698 від 03. 08.2022 р. в обсязі по 70 годин протягом 10 – 11 класів, відповідно методичних рекомендацій з предмета МОН України від 19.08.2022р., спільного наказу департаменту освіти і науки та Тернопільського ОТЦК та СП від 26.08.2022 р. №83/01-07/71, медодичних рекомендацій ТОКІППО на 2022-2023 н.р.
  2. Щоденно о 9 годині ранку проводити хвилину пам'яті за загиблими захисниками України у боях з московським агресором.
  3. Постійно надавати громадянам, зокрема учням (вихованцям), з офіційних джерел поточної інформації про становище в Україні, успішні бойові дії Збройних сил України з московитами та надання психологічної підтримки.
  4. Неухильно виконувати сигнали Державної служби надзвичайних ситуацій, правила цивільного захисту в час воєнного стану, вимоги та рекомендації МОЗ України по боротьбі з коронавірусною епідемією.
  5. Провести не менше 2-3 тренувань з екстреної евакуації закладу освіти.
  6. Проводити роз'яснювальну роботу щодо правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів, знаків та підозрілих осіб.
  7. Працювати над питаннями організації та проведення протягом навчального року військово-патріотичних курсів та вишколів з домедичної допомоги, вогневої, тактичної підготовки, цивільного захисту.
  8. Створювати мотивуючі патріотичні, історичні та навчальні відеоролики та презентації.
  9. Надавати посильну допомогу у виготовленні маскувальних сіток для Збройних сил України, волонтерську допомогу Збройним силам України і територіальній обороні, внутрішньо переміщеним особам з інших регіонів України.
  10. До 23 листопада 2022 р. подати замовлення на патрони для виконання навчальних стрільб з автомата на завершальному етапі вивчення предмета «Захист України» у квітні-травні 2023 р.

Висловлюємо щиру подяку виступаючим за наданий змістовний і корисний матеріал та всім учасникам цього заходу за створення ділової творчої атмосфери. Бажаємо міцного здоров'я, щастя, натхнення і оптимізму, наснаги. Хай Господь дарує нам свою ласку і ПЕРЕМОГУ!

Слава Україні!

Останні новини