logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Обласний педагогічний форум «ЕКСПО-2022»

Обласний педагогічний форум «ЕКСПО-2022»

Сьогодні ми, як громадянське суспільство, стаємо безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно важливе значення для подальшого визначення своєї долі та майбутнього світового устрою. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку та кардинальних соціальних змін пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування у світове співтовариство, є визначення нової стратегії освітньої діяльності як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка значною мірою формує майбутній розвиток нашої держави.

15 вересня 2022 року на базі ліцею села Гадинківці Копичинецької міської ради відбувся обласний педагогічний форум «ЕКСПО-2022», організований та проведений Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Такий формат заходу став доброю традицію ще з 2018 року щоб привернути особливу увагу до екологічної та здоров’язбережувальної освіти майбутніх поколінь.

Мета заходу полягала в ознайомленні педагогічних працівників області з актуальними проблемами інноваційного розвитку закладів освіти з урахуванням пріоритетів екологічної безпеки, збереження та зміцнення здоров’я всіх суб’єктів педагогічного процесу, спрямованого на гармонійний особистісний розвиток здобувачів освіти; удосконаленні фахових компетентностей учасників форуму щодо інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» і міждисциплінарного дослідницько-проєктного навчання на основі впровадження Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти); обміні досвідом та ідеями щодо інноваційних можливостей шкільної спільноти у напрямку реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».

Вітання учасникам обласного форуму адресували: Михайло Йосифович Головко, голова Тернопільської обласної ради; Віктор Володимирович Устенко, заступник голови Тернопільської обласної військової адміністрації; Володимир Святославович Мисик, голова постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту; Ганна Володимирівна Зварич, заступник директора департаменту – начальник управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної, спеціальної освіти та цифрової трансформації департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації; Олександр Миколайович Петровський, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти; Патола Андрій Зіновійович, секретар Копичинецької міської ради Тернопільської області.

Теоретичну частину заходу розпочав Олександр Миколайович Петровський, акцентуючи увагу освітян на особливостях створення інноваційного освітнього середовища як одного із векторів якісної освіти.

Практичні аспекти дослідно-експериментальної роботи як творчої платформи для реалізації Концепції «Нова українська школа» окреслив Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.

Володимир Максимович Черняк, професор, доктор біологічних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, розповів учасникам форуму про роль біостаціонару Тернопільського ОКІППО в організації науково-дослідної роботи як одного з напрямів реалізації інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа».

Особливості формування продуктивного освітнього середовища засобами STEM-освіти розкрила Людмила Андріївна Кучер, методист, виконуюча обов’язки завідувача лабораторії STEM-освіти ТОКІППО.

Степан Юрійович Василишин, кандидат історичних наук, директор ліцею села Гадинківці Копичинецької міської ради, окреслив шляхи створення освітнього екопростору в ліцеї.

Практичну частину педагогічного форуму було проведено у формі мейнстриму «Інноваційні можливості шкільної спільноти у напрямку реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа»: обмін досвідом, ідеями та новаціями».

Досвід роботи щодо формування екологічно безпечного здоров’язбережувального освітнього середовища в контексті реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа»,  Концепції «Нова українська школа» та впровадження SТЕМ-освіти презентували педагогічні колективи: відокремленого структурного підрозділу «Гімназія «Гармонія» Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола,  опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Почаївської міської ради, Підлісецької гімназії Кременецької міської ради, Кривченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Борщівської міської ради, комунального закладу навчально-виховний комплекс «Мишковицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Великоберезовицької селищної ради та закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. - закладу дошкільної освіти с.Товстолуг Великогаївської сільської ради ради.

На особливу увагу заслуговують експозиції творчих робіт учнів ліцею села Гадинківці, а також виставка дидактичних матеріалів та методичних розробок уроків і позакласних заходів, організованих та проведених в рамках реалізації експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа», створена учасниками форуму. Інноваційний підхід, креативність та актуальність даних матеріалів стануть ґрунтовною базою для впровадження екологічної і здоров’язбережувальної освіти в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» та впровадження STEM-освіти.

На завершення обласного педагогічного форуму «ЕКСПО-2022» працівники лабораторії STEM-освіти ТОКІППО під керівництвом Володимира Максимовича Черняка організували екскурсію науково-дослідною земельною ділянкою і садівничим центром біостаціонару Тернопільського ОКІППО, де учасники заходу змогли ознайомитися з практичними аспектами організації науково-дослідної роботи в контексті реалізації інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа» та помилуватися розмаїттям красивоквітучих і листяних декоративних рослин. А також освітяни області взяли участь у фестивалі моносадів та разом із компетентним журі на чолі з Олександром Олександровичем Кагало, завідувачем відділом охорони природи екосистем інституту екології Карпат НАН України, визначили переможців у відповідних номінаціях.

Учасники обласного педагогічного форуму «ЕКСПО-2022» висловили  пропозицію щодо продовження проведення заходів з проблем екологічної освіти, здоров’язбереження та STEM-освіти в такому форматі.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації Копичинецької міської ради, що з особливою увагою ставиться до роботи закладів освіти громади та діяльності біостаціонару ТОКІППО, адміністрації і педагогічним працівникам ліцею села Гадинківці Копичинецької міської ради, які гостинно відчиняють двері закладу освіти для проведення науково-методичних заходів, організованих Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти, та всім учасникам форуму за змістовне обговорення актуальної освітньої проблематики, конструктивну співпрацю, професійну, активну взаємодію й доброзичливу високо інтелектуальну атмосферу.

Останні новини