logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Практикум «Едьютейнмент на уроках духовно-морального спрямування»

Практикум «Едьютейнмент на уроках духовно-морального спрямування»

     ХХІ сторіччя принесло нам не тільки новітні технології, а й нові вимоги до освіти і виховання молодого покоління. У зв’язку з цим виникла необхідність пошуку нових концептуальних підходів до осмислення педагогічних процесів та розробки нових педагогічних технологій.

     Кожен педагог прагне зацікавити здобувачів освіти своєю навчальною дисципліною, викликати в них інтерес до предмета, спонукати до творчого пошуку, що часто буває не легко. Тому вчителі предметів духовно-морального спрямування шукають такі технології навчання й такі форми, які б передусім викликали б у здобувачів освіти  високу мотивацію до навчання. Саме такою новітньою технологією є «едьютейнмент» технологія.

     17 червня 2022 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet відбувся практикум «Едьютейнмент на уроках духовно-морального спрямування» для вчителів предметів духовно-морального спрямування.

     З вітальним словом до учасників практикуму звернулася Світозара Хома, методист, в. о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. Розкриваючи дану тему п. Світозара наголосила, що пошук ефективних шляхів виховання духовно-моральної досконалої особистості у наш час є важливою справою, адже процес виховання особистості - явище багатомірне. Універсальним засобом виховання  моральних почуттів учнів усіх вікових груп  є гра як провідна діяльність.

    Про особливості використання освітньої технології едьютейнменту в сучасних ЗЗСО доповіла Оксана Городецька, доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук: «Едьютейнмент можна розглядати як можливість «продегустувати» нові знання. Українські вчителі побоюються використовувати ігрові форми роботи та бояться «ігрових»  дітей». Доповідач  у своїй презентації окреслила різновиди даної технології, запропонувала декілька вправ.

    Особливо цікавим для учасників заходу був  виступ Олени Рогової, професора кафедри філософії КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, кандидата філософських наук, автора та співавтора програм, навчальних посібників з духовно-морального спрямування. п. Олена розкрила тему «Методичний супровід впровадження ефективних видів ігрової діяльності у процесі викладання курсу «Духовність і мораль в житті людини і суспільства», а також відповіла на запитання слухачів.

    Про практичне застосування едьютейнменту у процесі вивчення курсу «Основи християнської етики» розповіла Ганна Самолюк, заступник директора з навчальної роботи, вчитель основ християнської етики ОНЗ «Заводська ЗОШ I- III ст. Заводської селищної ради Чортківського району Тернопільської області». Оскільки п. Ганна є  співавтором програми «Основи християнської етики», а  також  автором багатьох  навчальних посібників з духовно-морального спрямування, педагог вміло продемонструвала використання ігрової діяльності на прикладі проведення уроку «Ісус і діти».

    Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, запропонувала педагогам декілька ігор «Вибори», «Зважені та щасливі», «Футбольний матч»  тощо.

 Учителі предметів духовно-морального спрямування активно  виконували запропоновані завдання, задавали питання та висловлювали думки щодо проведеного  практикуму.

     Сподіваємось, що практичні навички здобуті учасниками заходу знайдуть застосування у педагогічній діяльності.

Висловлюємо подяку усім доповідачам та учасникам. До зустрічі в ТОКІППО!

 

Останні новини