logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Практикум «Ефективні інструменти для забезпечення успішності в інклюзивній освіті»

Практикум «Ефективні інструменти для забезпечення успішності в інклюзивній освіті»

   14 травня 2026 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено практикум «Ефективні інструменти для забезпечення успішності в інклюзивній освіті» для педагогічних працівників, які працюють в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти області.

  Мета практикуму: підвищити професійні компетентності педагогів щодо створення інклюзивного освітнього простору, розвинути навички емоційної саморегуляції в умовах інклюзивного навчання, ознайомити з дієвими методиками та цифровими кейсами для адаптації навчального контенту, удосконалити навички використання інструментів штучного інтелекту для надання якісного зворотного зв'язку.

  Сьогодні інклюзивна освіта перестала бути «експериментом» і стала обов'язковим стандартом прогресивного суспільства. Важливість використання ефективних інструментів полягає у зміщенні фокусу з «труднощі» на «можливість» дитини з ООП. Це інвестиція в людський капітал, яка доводить: успіх дитини в інклюзії — це не диво, а результат грамотно налаштованої системи підтримки, де кожен технічний засіб чи педагогічний прийом працює на розкриття потенціалу особистості.

  Під час практикуму було обговорено низку питань:

  • Емоційний інтелект як фундамент професійної майстерності педагога в інклюзивному класі, Олена Свистун, методист ОРЦПІО;
  • Інструменти штучного інтелекту для надання адаптивного зворотного зв’язку дітям з ООП в освітньому середовищі, Оксана Мочук, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освітиТОКІППО;
  • Цифрова доступність: нові можливості для вчителів та учнів, Оксана Дністрянська, методист лабораторії STEM-освіти ТОКІППО;
  • Інструментарій учителя інклюзивного класу: від планування до реалізації уроку, Володимир Винник, учитель інформатики Тернопільського навчального-виховного комплексу «Школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука»;
  • Практичні кейси використання інтерактивних технологій у роботі із учнями з ООП, Надія Кузнєцова, учитель музичного мистецтва Тернопільського ліцею №21 СМШ ім. І Герети.

  Педагоги не лише підвищили професійні компетентності, а й отримали «готові ключі» до створення інклюзивного простору: навички емоційної саморегуляції, цифрові кейси для адаптації контенту, алгоритми роботи з ШІ для якісної підтримки учнів.

  Дякуємо спікерам та учасникам за небайдужість та прагнення до змін! Інвестуючи в професійність вчителя, ми інвестуємо в людський капітал кожної дитини.

Останні новини