logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Практикум «Організація освітнього процесу на уроках фізичної культури для дітей з особливими освітніми потребами»

Практикум «Організація освітнього процесу на уроках фізичної культури для дітей з особливими освітніми потребами»

15 квітня 2022 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на  платформі онлайн-сервісу Google Meet для учителів фізичної культури, які працюють з учнями із особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти відбувся практикум «Організація освітнього процесу на уроках фізичної культури для дітей з особливими освітніми потребами».

У своїй доповіді Віктор Кавецький, в.о. завідувача кафедри педагогіки, психології  та  інклюзивної  освіти, доцент, кандидат педагогічних наук зазначив основні принципи та цінності інклюзивної освіти, в основу якої покладено ідеологію, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей та  забезпечує однакове ставлення до всіх здобувачів освіти зі створенням спеціальних умов для дітей з особливими потребами.

Галина  Єднак, методист відділу методики навчальних предметів  природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури  звернула увагу учителів на організацію інклюзивного середовища та створення комфортних умов на уроках фізичної культури, наголосила на важливості змісту уроку, підборі вправ  та дозування фізичного навантаження, шляхів подолання бар'єрів, які виникають під час  спільного навчання дітей з особливими освітніми потребами і дітей основної медичної групи, зупинилась на конкретних методиках роботи в інклюзивних класах, способах попередження та запобігання  травматизму  на уроках та надала учителям практичні поради.

У практичній частині методичного заходу Орислава Сайчук, учитель фізичної культури  Великоберезовицької  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Наталія Вальчак,  учитель фізичної культури Тернопільської спеціальної школи,  ділились досвідом роботи, труднощами та успіхами у навчанні дітей з особливими освітніми потребами із різними нозологіями, зокрема із виправлення порушень фізичного розвитку і розширення рухових можливостей учнів, що є  основою підготовки їх до життя.

Різноманітні практики організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми з ООП у позаурочний час продемонстрували Тарас Демчук, учитель фізичної культури Теребовлянського профільного ліцею та Владислав Русанюк, учитель фізичної культури КЗ НВК «Мишковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». Наталія Олексів, учитель фізичної культури Бережанського ліцею розкрила сучасні методи роботи з гіперактивними дітьми, які впроваджує на уроках фізичної культури, адаптуючи до потреб кожної дитини.

Захід завершився  обміном думок та виробленням рекомендацій.

Останні новини