logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Про творчу зустріч  з авторами навчально-методичних комплексів для НУШ з математики

Про творчу зустріч  з авторами навчально-методичних комплексів для НУШ з математики

   Відповідно до плану роботи інституту 24 березня 2023 року для учителів та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників області проведено творчу зустріч з авторами навчально-методичних комплексів з математики для НУШ. Близько 60 педагогів області мали нагоду зустрітись з авторами модельних навчальних програм, нових підручників з математики та обговорити ряд важливих питань, що найбільше хвилюють учителів у процесі впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти в 2022/2023 навчальному році.

          Учасники зустрілись з Істером Олександром Семеновичем, учителем ТОВ «Приватний загальноосвітній навчальний заклад ІІІ ступеня "Ліцей «Міжнародний вимір»", автором модельної  програми та навчально -методичної літератури з математики для НУШ. Олександр Семенович звернув увагу на основні підходи навчання за новим Державним стандартом базової середньої освіти та шляхи формування практичних умінь школярів з математики. Вчителі розглянули основні змістові лінії курсу математики 5 класу, форми та методи організації освітнього середовища, систему задач, яка формує математичну компетентність та розвиває наскрізні уміння здобувачів освіти, мотивує до зацікавленості  та стимулює пізнавальний інтерес.

Автор ознайомив педагогів із особливостями модельної програми та послідовністю вивчення тем курсу математики, поданих у підручнику 6 класу, обґрунтував доцільність внесених змін у програму відносно класичного їх подання, надав ґрунтовні відповіді на запитання педагогів. Олександр Семенович, як вчитель – практик, порадив педагогам  мобільні інструменти для проведення онлайн-уроків математики, зокрема уроків формування умінь та перевірки засвоєння знань, нестандартних уроків у формі квестів Педагоги опанували один із підходів проведення підсумкового оцінювання, зокрема оволоділи технікою визначення рівня/балу досягнення учнями та ученицями ІІІ групи загальних обов’язкових результатів, представлених у Державному стандарті базової середньої освіти.

Іванюк Тетяна Георгіївна, методист, в.о. завідувача відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури зосередила увагу учасників на застосуванні інноваційних методів навчання та доцільності їх впровадження, а також порекомендувала способи застосування традиційних методик із врахуванням мети та завдань НУШ,  звернула увагу вчителів до технології подання  теоретичного матеріалу з його доступним, водночас детальним поясненням та цікавим підбором завдань, сучасних за змістом та нестандартних за формою. Спікер наголосила на можливостях платформи Всеукраїнської школи онлайн для забезпечення якості освітнього процесу в умовах повномасштабної російської збройної агресії  проти України. Учасники зустрічі ознайомились із методикою викладання математики у 5 класах НУШ Дарини Васильєвої, вчителя математики вищої категорії, старшого наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України, кандидата педагогічних наук, автора курсу «Математика. 6 клас НУШ» Всеукраїнської школи онлайн. Учителі опрацювали завдання діагностичної контрольної роботи для 5 класів НУШ, розробленої групою міжнародних та українських авторів і редакторів під псевдонімом Джон Ендрю Біос та обговорили підходи до їх розв’язання, оформлення та оцінювання.  

Тетяна Георгіївна звернула увагу присутніх на можливість використання навчально-методичних комплексів від видавництва «Підручники і посібники», які схвалені МОН та розміщені на сайті видавництва для безкоштовного завантаження.

Під час проведення зустрічі вчителі спілкувалися у чаті, обмінювались думками, що сприяло злагодженій роботі та ефективному зворотному зв’язку.

Учасники заходу відзначили глибоку мотивацію та налаштування учителів математики області до осучаснення та оновлення знань та вмінь, прагнення до  вдосконалення професійної майстерності.

Сподіваємось, що учасникам творчої зустрічі стане в нагоді  отриманий практичний досвід, зокрема техніки поєднання стандартних та нестандартних  підходів до викладання математики, сучасні методи навчання предмету, зокрема в адаптаційному періоді НУШ.

 

 

Останні новини