logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Про засідання творчої групи вчителів математики області «Стратегії навчання математики в 6 класах  Нової  української школи»

Про засідання творчої групи вчителів математики області «Стратегії навчання математики в 6 класах  Нової  української школи»

17 березня 2023 року відбулося засідання творчої групи вчителів математики області «Стратегії навчання математики в 6 класах Нової  української школи». Мета першого засідання групи полягала в ознайомленні з сучасними методами навчання математики, які будуть ефективними в адаптаційному періоді базової Нової української школи, ознайомленні з практичним досвідом учасників творчої групи з зазначеної проблеми та окресленні стратегій удосконалення педагогічних підходів до викладання математики у 2023 році. Учасники заходу розглянули ряд актуальних тем, які стосуються освітніх нововведень та набувають популярності серед прогресивних педагогів області. Також учителі обговорили низку інших питань, що охоплюють напрями діяльності в процесі реалізації завдань  компетентнісного навчання математики в НУШ.

Методист інституту Іванюк Т. Г. розглянула методи формування ключових компетентностей  школярів, звернула увагу на ефективні механізми навчання математики з метою  забезпечення умов для оволодіння знаннями та досвідом на засадах практичної значущості, атмосфери успіху, досягнення якісних результатів. Тетяна Георгіївна охарактеризувала ефективні способи і форми викладання математики на засадах компетентнісно-діяльнісного підходу, надала рекомендації  до організації мотиваційного освітнього середовища.

Сучасне навчання  математики не можливе без розвитку когнітивних якостей особистості, зокрема умінь досліджувати, узагальнювати, систематизувати  та критично оцінювати  інформацію. Відповідно до вимог нового Державного стандарту базової середньої освіти  ці навички та уміння  здобувачів освіти підлягають контролю та оцінюванню. Творчі учителі математики розглянили питання укладання діагностувальних робіт на засадах компетентнісного підходу з математики, які слугуватимуть перевірці сформованості груп обов’язкових загальних результатів учнів, ознайомились з специфікою укладання  змістового контенту та способами розробки притеріїв оцінювання завдань.  

Цікаві ідеї з практичного досвіду укладання завдань різних типів представила вчитель математики, заступник директора Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов   № 3 Штокало Марія Леонідівна, співавтор посібника «Жива математики. Геометрія. 7 клас».   

Під час онлайн-засідання  учасники активно спілкувалися, обмінювались думками, що сприяло конструктивній роботі та налагодженому ефективному зворотному зв’язку.

В ході проведення  «круглого столу» учасники методичного заходу підвели підсумки роботи та прийняли ряд методичних рекомендацій з питань викладання математики та виконання пріоритетних завдань освітньої політики з розвитку шкільної математики, запобіганню освітнім розривам та забезпечення її якості.

Матеріали засідання творчої групи учителів математики області розміщені у віртуальному методичному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

Останні новини