logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Проблеми реалізації STEM-проектів у закладах загальної середньої освіти

Проблеми реалізації STEM-проектів у закладах загальної середньої освіти

     24 травня 2023 року у ТОКІППО на платформі онлайн-сервісу Google Meet відбулося засідання за круглим столом: «Проблеми реалізації STEM-проектів у закладах загальної середньої освіти».

    Мета заходу полягала в ознайомленні педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з напрямками розвитку STEM-освіти згідно вимог нової української школи, задоволення освітніх запитів і потреб педагогів у підвищенні методичного та практичного рівнів фахової компетентності щодо впровадження STEM-освіти в професійній діяльності та сприяння розвитку творчого потенціалу.

   В ході заходу Олеся Романівна Олексюк, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, кандидат педагогічних наук охарактеризувала сучасні інформаційно-комунікаційні та цифрові технології в освітньому процесі, які доцільно застосовувати в плані реалізації STEM-проєктів.

   На питаннях формування дослідницької компетентності учнів шляхом реалізації навчальних проєктів засобами STEM та робототехніки зупинився Василь Ярославович Гайда, модератор заходу, методист відділу навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури ТОКІППО, доктор філософії.

   Методист лабораторії STEM-освіти ТОКІППО Ольга Ярославівна М′ялковська, презентувала методичний посібник щодо реалізації STEM  в освітньому просторі закладу освіти.  

   На проблемі використання ресурсів STEM-кабінету для організації навчання в умовах сьогодення загострила увагу учасників заходу Зоряна Петрівна Миколів, методист лабораторії STEM-освіти ТОКІППО.

   На етапі підведення підсумків та вироблення рекомендацій вчитель фізики комунального закладу Мишковицький ліцей Великоберезовицької селищної ради Василь Володимирович Михайленко, звернув увагу на питанні реалізаціяї STEM-проєктів на основі апаратно-обчислювальної платформи Arduino в курсі фізики основної школи.

   Важливість впровадження STEM-освіти в освітній процес за допомогою елементів робототехніки була зазначена у виступі Ярослава Олеговича Стафанюка, учителя фізики Рогачинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Нараївської сільської ради.

  Детально на особливостях застосування засобів STEM  у навчальному фізичному експерименті зупинилася Тетяна Олегівна Шевчук, вчитель фізики Кременецької загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №4 Кременецької міської ради.

  На цікавих напрямках реалізації STEM-проєктів у процесі вивчення фізики акцентував увагу учителів Олександр Валерійович Бондарчук, вчитель фізики опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Почаївської міської ради.

  В процесі обговорення прийшли до висновку, що ефективність упровадження STEM-освіти та робототехніки потребує готовності педагогів реалізовувати зазначенні напрямки через варіативну складову навчального плану, а також модельні навчальні програми. Засоби навчання та обладнання для навчальних  кабінетів та STEM-лабораторії позитивно впливають  на якість освітнього процесу щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).

  Висловлюємо щиру вдячність за конструктивну співпрацю, високо інтелектуальну, професійну, творчу й доброзичливу атмосферу всім доповідачам та учасникам заходу.

 

Останні новини