logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Проведено обласний семінар на тему «Розроблення і впровадження  навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»

Проведено обласний семінар на тему «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти»

06 травня 2022 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено обласний семінар на тему «Розроблення і впровадження  навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Мета семінару: ознайомити консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, учителів музичного та образотворчого мистецтва пілотних закладів загальної середньої освіти області зі змістом навчання мистецтва і широкою палітрою методичного інструментарію учителя мистецтва у Новій українській школі, досвідом роботи учителів  музичного та образотворчого мистецтва.

 

Учасники обласного семінару заслухали наступні питання:

«Основні принципи Державного стандарту базової середньої освіти. Типові освітні програми», «Упровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в мистецькій освітній галузі» (Наталія Саранчук, методист відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів  Тернопільського ОКІППО),

«Реалізація міжпредметної естетичної компетентності у мистецькій освітній галузі Нової української школи» (Ганна Дацко, учитель образотворчого мистецтва Підволочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Підволочиської селищної ради),

«Види візуалізації та музикування на уроках музичного мистецтва в контексті реалізації ідей Нової української школи» (Володимир Лопацький,  учитель музичного мистецтва Кременецької загальноосвітньої школи I-III ступенів  № 4 Кременецької міської ради,, переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Мистецтво»),

«Творчі завдання на уроках музичного мистецтва як засіб інтелектуального розвитку учнів» (Валентина Басій,  учитель музичного мистецтва Кременецької гімназії № 6 Кременецької міської ради).

У ході проведення семінару відбулось обговорення досвіду роботи учителів  музичного та образотворчого мистецтва пілотних закладів загальної середньої освіти області.

 За підсумками проведення обласного семінару «Реалізація діяльнісного підходу щодо розвитку практичних умінь учнів у різних видах мистецтва» вважаємо за доцільне унести пропозиції у практику роботи педагогів.

 

  1. Застосовувати діяльнісний підхід у організації практичних форм роботи на уроках музичного мистецтва та образотворчого мистецтва у 5 класі Нової української школи.
  2. Підвищувати власний рівень психолого-педагогічної, загальнокультурної та фахової підготовки щодо розвитку практичних умінь учнів у викладанні мистецтва, опрацьовувати відповідні ресурси мережі інтернет щодо упровадження Нової української школи у 5 класі.
  3. Брати участь у тренінгах, вебінарах, майстер-класах, презентаціях, засіданнях методичних об'єднань, семінарах з питань реалізації практичних завдань у  викладанні мистецтва у 5 класі Нової української школи.
  4. Консультантам центрів професійного розвитку педагогічних працівників провести відповідні методичні заходи, надавати консультації з питань упровадження Нової української школи у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти Тернопільської області.
Останні новини