logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Тренінг для учителів образотворчого мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Оригінальні художні техніки на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі Нової української школи: практичний ракурс»

Тренінг для учителів образотворчого мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Оригінальні художні техніки на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі Нової української школи: практичний ракурс»

   10 березня 2023 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet проведено  тренінг для учителів образотворчого мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників на тему «Оригінальні художні техніки на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі Нової української школи: практичний ракурс».

Мета заходу: акцентування уваги на вивченні мистецтва у 5 класі; дотриманні основних принципів Державного стандарту базової середньої освіти у мистецькій освітній галузі Нової української школи.

Тренінг провели: Наталія Саранчук, методист відділу методики навчальних предметів суспільно-гуманітарного та естетичного циклів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Ірина Пацалюк, кандидат  педагогічних наук, доцент, та Світлана Вольська, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Учителі образотворчого мистецтва та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників ознайомились із такими питаннями: «Актуальні питання вивчення мистецтва у 5 класі Нової української школи», «Формування мистецьких навичок учнів на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі засобами сучасних художніх технік: практичні завдання», «Палітра художніх робіт Михайла Кузіва, професора кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка: мистецький та педагогічний аспекти».

Наталія Саранчук розповіла учасникам тренінгу про особливості вивчення мистецтва у 5 класі Нової української школи, запропонувала методичні матеріали для використання у навчально-виховному процесі. Учасники тренінгу переглянули відео презентації щодо вивчення образотворчого мистецтва у 5 класі.

Ірина Пацалюк поділилась теоретичними і практичними напрацюваннями щодо формування мистецьких навичок учнів на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі засобами сучасних художніх технік. Присутні ознайомились із практичним застосуванням таких оригінальних технік: пуантилізм, малювання ниткою, малювання простим олівцем, фломастером, радіографом, тушшю; монотипія з деталізацією, виконання композицій лініями та плямами, виконання асоціативних композицій у техніці лесування, аплікації, змішаних техніках, техніка гризайль тощо.

Світлана Вольська ознайомила присутніх із питаннями навчання образотворчому мистецтву, дизайну та низці цікавих мистецьких професій у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка.  Перспективність професійного навчання забезпечують високопрофесійні викладачі, зокрема,  Михайло Кузів, професор кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ ім. В. Гнатюка. Світлана Вольська розкрила секрети мистецької та педагогічної праці професора Михайла Кузіва, продемонструвала репродукції його художніх робіт, розповіла про оригінальні підходи щодо застосування цікавих художніх технік.

Учителі образотворчого мистецтва поділились досвідом роботи з учнями 5 класу Нової української школи у першому семестрі, з'ясували низку проблемних питань, виконали цікаві практичні завдання.

Тренінг для учителів образотворчого мистецтва та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань професійного розвитку учителів завершився виробленням відповідних методичних рекомендацій:

  1. Опрацювати матеріали, практичні завдання, озвучені під час проведення тренінгу, та запропонувати учителям предметів художньо-естетичного циклу мистецької освітньої галузі використовувати їх на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі.
  2. Підвищувати власний рівень психолого-педагогічної, загальнокультурної та фахової підготовки з питань викладання образотворчого мистецтва, зокрема з питань мистецької самоосвіти, міжгалузевої інтеграції.
  3. Брати участь у тренінгах, майстер-класах, засіданнях методичних об'єднань, семінарах, творчих студіях, онлайн-дискусіях з питань мистецької самоосвіти для учителів предметів художньо-естетичного циклу.
  4. Разом зі шкільними бібліотекарями організовувати нетрадиційні заходи для учителів та учнів, наприклад: «П'ять хвилин з мистецтвом», «Видатні митці України», «Мистецька палітра», популяризувати мистецько-педагогічну літературу.
  5. Консультантам центрів професійного розвитку педагогічних працівників провести для учителів предметів художньо-естетичного циклу відповідні тренінги та навчання на тему «Оригінальні художні техніки на уроках образотворчого мистецтва у 5 класі Нової української школи: практичний ракурс».
Останні новини