logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Відбувся семінар для вчителів інформатики на тему «Використання мобільних додатків для підтримки освітнього процесу при вивченні інформатики»

Відбувся семінар для вчителів інформатики на тему «Використання мобільних додатків для підтримки освітнього процесу при вивченні інформатики»

    Відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти 26 травня 2023 р. відбувся семінар для вчителів інформатики на тему «Використання мобільних додатків для підтримки освітнього процесу при вивченні інформатики».

   Впродовж останніх років – карантину та під час воєнного стану в Україні -педагоги змушені були перейти на новий формат навчання: дистанційне або змішане навчання. Це змусило усіх учасників освітнього процесу швидкими темпами опановувати цифрові інструменти, нові платформи та засоби для організації дистанційного навчання. Важливими умовами вибору навчальних платформ є їх універсальність, зрозумілий інтерфейс, україномовний контент, доступність для різних пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, мобільні пристрої тощо) та інформаційна безпека.

   Неабияким  викликом для вчителів інформатики стало питання відсутності у дітей комп’ютера чи ноутбука або відсутність відповідного ліцензійного програмного забезпечення. Питанням №1 став пошук мобільних додатків або таких інтернет-ресурсів, які дозволили б підтримку вивчення окремих розділів інформатики.

   Саме таким питанням був присвячений сьогоднішній семінар. Вчителі поділилися своїм досвідом використання мобільних застосунків та онлайн-ресурсів для вивчення різних тем з інформатики «Комп’ютерна графіка», «Опрацювання мультимедійних об’єктів», вивчення програмування, баз даних та інших тем. Особливості викладання інформатики в умовах воєнного стану» охарактеризував Кривокульський Л.Є., завідувач центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти ТОКІППО. Ідеями використання мобільних мобільних технологій на уроках інформатики при вивченні комп'ютерної графіки на основі додатків  Canva та Tinkercad поділилася Загдай Л. В., вчитель інформатики Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Майстер-клас на тему «Використання мобільних додатків для роботи з відеоданими під час вивчення теми «Опрацювання мультимедійних об’єктів»» провела  Михайленко І.М., вчитель інформатики Настасівського ліцею. Цікавою та змістовною була тема виступу  вчителя інформатики Мишковицького ліцею Лагудзи М.О. «Мобільні застосунки як «ресурсна валіза» для вчителів інформатики у вивченні теми «Комп’ютерна графіка» в умовах дистанційного навчання». Вчитель інформатики НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Великі Гаї” Сівінська О.З. зосередила  увагу присутніх на темі «Використання мобільних пристроїв при вивченні програмування та веб-дизайну». Було розглянуто ряд застосунків для вивчення програмування як в початкових класах (Скретч), так і на середніх та старших класах.  Використання мобільних застосунків та онлайн-ресурсів під час вивчення теми «Бази даних» розкрила  Німко Н.М., методист  центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти ТОКІППО. Наталія Михайлівна також зробила загальний огляд мобільних застосунків та інтернет-сервісів для вивчення кожної теми з інформатики. Ярмолка І. В., вчитель інформатики Почаївської ЗОШ І-ІІІ ст. провела практикум на тему «Chromebook як ефективний цифровий інструмент діяльності педагога». Ця тема була надзвичайно актуальною, адже вже практично всі заклади освіти отримали пристрої Chromebook. Ірина Володимирівна показала всі моменти налаштування та роботи із даним пристроєм.

    Учасники обмінялися власним досвідом, висловили щирі подяки спікерам. Дякуємо усім за плідну працю.

   Ознайомитися з методичними рекомендаціями та іншими матеріалами можна на сайті центру інформатики,  ІКТ та ДО http://ict.ippo.edu.te.ua/ на сторінці «Методичні рекомендації».

Останні новини