logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Засідання творчої групи учителів предметів духовно-морального спрямування «Візуалізація навчальної інформації на уроках духовно - морального спрямування»

Засідання творчої групи учителів предметів духовно-морального спрямування «Візуалізація навчальної інформації на уроках духовно - морального спрямування»

Сьогочасне інформаційне суспільство відкриває  можливості для формування нових знань, умінь та навичок педагога ХХІ сторіччя. На сьогодні вчителі предметів духовно-морального спрямування  вдало акумулюють елементи різних технологій, методик, що передбачає проведення уроку на діяльнісній основі; створюють умови для поєднання традиційних та інноваційних підходів до навчання.

09 червня 2022 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet відбулося засідання творчої групи вчителів предметів духовно-морального спрямування «Візуалізація навчальної інформації на уроках духовно - морального спрямування». Організатор заходу - Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

 Про використання мультимедійних технологій на уроках духовно - морального спрямування для візуалізації інформації доповіла Оксана Городецька, доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук. Доповідач продемонструвала онлайн - застосунки, які надають безмежні можливості для візуалізації освітнього процесу, формування вмінь самостійної роботи з різними джерелами інформації; активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти та посиленню їхньої мотивації в навчанні; формування інформаційної культури. 

Наталія Німко, методист центру інформатики, інформаційних технологій та дистанційної освіти ТОКІППО ознайомила учасників  із інтерактивними сервісами миттєвого опитування, продемонструвавши можливості сервісу Mentimeter. Педагоги мали змогу  попрактикуватися у даному сервісі та  перейти  на інший цікавий сервіс Edpuzzle.  Учителі предметів духовно - морального спрямування  активно  виконували запропоновані п. Наталією завдання  також і у  Flippity.

 Про візуалізацію інформації в медіа й соціальних мережах – каталізатор інформаційного поля розповіла Оксана Мочук, методист центру інформатики, інформаційних технологій та дистанційної освіти ТОКІППО. Учасникам було запропоновано 10 тестових  запитань щодо впливу медіа інформації на свідомість педагога. Під час дискусії   освітяни разом з п. Оксаною обговорили рекомендації щодо  захисту особистих даних в інтернет мережі. 

 На думку Любові Венети, учителя основ християнської етики, української мови та літератури Комунального закладу Великоберезовицької ЗОШ I-III ст. Великоберезовицької селищної ради Тернопільської області візуалізація навчальної інформації дає змогу розв’язати низку педагогічних завдань. Для креативного вчителя - це творчість, відхід від буденності. Для сучасних здобувачів освіти  - це розвиток критичного мислення, зорового сприйняття, візуальної грамотності та культури.
Педагог розповіла про роботу з малюнками як один із засобів візуалізації опрацьованого матеріалу. Малюнок - це доступна форма наочності, що передбачає глибоке і об’ємне розкриття теоретичного матеріалу, адже під час роботи з малюнками включаються складні механізми розумової діяльності учня.

Сподіваємось, що нові ідеї та практичні навички здобуті учасниками засідання знайдуть застосування у педагогічній діяльності.

Висловлюємо подяку усім доповідачам та учасникам. До зустрічі в ТОКІППО!

Останні новини