logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

ЗНО-2022: виклики та можливості. Про особливості складання Національного мультипредметного тесту в частині математики

ЗНО-2022: виклики та можливості. Про особливості складання Національного мультипредметного тесту в частині математики

15 квітня 2022 року в режимі онлайн-зв’язку на платформі  Google Meet для вчителів математики закладів загальної середньої  освіти області проведено психолого-педагогічний тренінг на тему «ЗНО-2022: виклики та можливості».

Відкрив тренінг Шайнюк Юрій Чеславович, заступник директора з  питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти ТОКІППО, який  ознайомив учасників заходу  із  порядком проведення Національного мультипредметного тесту для випускників, які у 2022 році завершують курс повної загальної середньої освіти та планують вступати до вищих навчальних закладів. Особливу увагу доповідач звернув на структуру, терміни та умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання, офіційні інформаційні ресурси. Юрій Чеславович  побажав численній аудиторії заходу, яка налічувала близько 100 учасників, плідної та конструктивної праці, висловив сподівання на швидке відновлення традиційного формату проведення ЗНО, одразу ж після нашої Перемоги.

З особливостями Національного мультипредметного тесту в частині математики ознайомила вчителів методист відділу змісту природничо-математичних предметів Українського центру оцінювання якості освіти Захарійченко Ліліана Ігорівна, кандидат  фізико-математичних наук. Ліліана Ігорівна звернула увагу вчителів на окремі моменти підготовки учнів до виконання завдань ЗНО з математики, зокрема у плані раціонального використання часу для розв’язання завдань, рівнем складності завдань та використанням чернетки. Педагоги отримали вичерпну та змістовну інформацію з питань підготовки та участі випускників до  складання ЗНО з математики в 2022 році.

Для успішного проходження швидкісного Національного мультипредметного тесту  велике значення має не лише високий рівень володіння навчальним матеріалом, але й психологічна готовність випускників до участі в іспиті. Завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук Кавецький Віктор Євгенович звернув увагу учасників тренінгу на психологічні чинники в забезпеченні готовності учнів та формування досвіду забезпечення психологічної готовності учнів до складання ЗНО. Віктор Євгенович зупинився на питаннях емоційної складової, стану тривожності учнів в  умовах воєнного часу. Науковець порекомендував дієві методики, які сприятимуть подоланню емоційного напруження, запропонував вправи, які допоможуть  уникнути паніки та страху, депресивних симптомів, організують учнів на високий ступінь зосередженості під час виконання завдань.

Із методиками підготовки учнів до складання тесту поділився Захарійченко Юрій Олексійович, старший викладач кафедри математики Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат фізико-математичних наук. Юрій Олексійович презентував учасникам практичний досвід створення та використання системи завдань комплексного характеру, які охоплюють увесь змістовий контент навчального матеріалу, побудовані на диференційованій основі, дозволяють виявити прогалини у знаннях для здійснення коригувальної роботи. Юрій Олексійович продемонстрував систему завдань на військову тематику. Не оминув увагою науковець питання дистанційної підготовки школярів до складання ЗНО.

Про ключові особливості підготовки школярів до складання мультипредметного тесту у частині математики розповіла учасникам методист, в. о. завідувача відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури Іванюк Тетяна Георгіївна. Методист звернула увагу колег на організацію повторення вивченого та зупинилась на методичних підходах підготовки учнів до успішного складання ЗНО з математики. На прикладах завдань минулорічних сесій ЗНО з математики методист зазначила ключові акценти, на які потрібно звернути увагу  учасників,  щоб  уникнути прикрих помилок під час тестування. Спікер запропонувала ряд задач, які викликають особливі труднощі у випускників. Викладачі спільно аналізували пропонований навчальний контент, давали оцінку наданим розв’язкам, робили висновки.

Тетяна Георгіївна звернула увагу учасників на формування рефлексивних здібностей здобувачів освіти для забезпечення високої продуктивності інтелектуальної  діяльності за рахунок активізації особистісних ресурсів та рефлексивної діяльності, системи особистісних рефлексивних умінь, системи завдань особистості на саморозвиток.

Учасники тренінгу обговорили основні чинники, з якими зустрічаються випускники під час підготовки та у ході складання зовнішнього незалежного оцінювання, виробили ряд рекомендацій щодо ймовірних шляхів формування  психологічних якостей, умінь і навичок у здобувачів освіти, які сприятимуть підвищенню ефективності підготовки та проходження Національного мультипредметного тесту. У ході проведення заходу педагоги отримали вичерпні відповіді на поставлені проблемні запитання.

Матеріали психолого-педагогічного тренінгу «ЗНО-2022: виклики та можливості» розміщено у віртуальному методичному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

 

Останні новини