logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Серпнева педагогічна студія з основ християнської етики «Духовно-моральний розвиток – основа формування та становлення здобувача освіти»

Серпнева педагогічна студія з основ християнської етики «Духовно-моральний розвиток – основа формування та становлення здобувача освіти»

Відповідно до плану роботи ТОКІППО на 2021 рік та в рамках проведення обласних серпневих педагогічних студій «Освіта Тернопільщини: виклики сьогодення та завдання з організації якісного освітнього процесу в 2021/2022 н. р.» 19 серпня 2021 р. відбулася студія з основ християнської етики «Духовно-моральний розвиток – основа формування та становлення здобувача освіти».

У її роботі взяли участь консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які здійснюють науково-методичний супровід діяльності учителів основ християнської етики, працівники органів управління освітою територіальних громад, голови методичних об’єднань учителів основ християнської етики.

Лейтмотивом заходу була цитата «Ви – сіль землі» (Мт. 5:13).

Робота студії розпочалася із вітального слова Світозари Хоми, в. о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. «Виховання – це цілеспрямована діяльність, яка здійснюється в системі освіти, орієнтована на створення умов для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні, громадянській і професійній компетентності та цілісній самореалізації» – підкреслила у своєму виступі доповідач.

Цікавим та змістовним був виступ про моральне виховання здобувачів освіти як умови ціннісного становлення особистості заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидата філологічних наук, доцента Тетяни Сергуніної. «Система ціннісних орієнтацій є важливим регулятором активності людини, оскільки вона дозволяє співвідносити індивідуальні потреби і мотиви з усвідомленими цінностями. Завдяки цінностям особистість відчуває себе цілісно в оточуючому її світі» – наголосила виступаюча.

На актуальних проблемах викладання предметів духовно-морального спрямування у 2021–2022 н. р. зупинилася Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, а також провела паралель між призначенням вчителя, що перебуває в авангарді суспільних змін і біблійним тлумаченням розуміння людини, яка є «сіллю землі».

Вірш поетеси Лариси Козинюк «Ви – сіль землі» натхненно продекламувала Оксана Сесик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Учасники студії переглянули матеріали з досвіду роботи Надії Дрипки, заступника директора з виховної роботи, вчителя основ християнської етики Микулинецької опорної ЗОШ I-III ст. («Виховання на цінностях як ключовий компонент освітнього процесу в закладі ЗСО». Презентація авторського посібника «Ранкові зустрічі. Справжні цінності-запорука щасливого та успішного життя»).

Технічний супровід щодо підготовки та проведення методичного онлайн-заходу забезпечила методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО Оксана Мочук.

Висловлюємо подяку усім доповідачам та учасникам заходу.

Останні новини