logo

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Засідання соціально-психологічного клубу для соціальних педагогів закладів освіти «Ефективна комунікація учасників освітнього процесу в системі педагогіки партнерства».

Засідання соціально-психологічного клубу для соціальних педагогів закладів освіти «Ефективна комунікація учасників освітнього процесу в системі педагогіки партнерства».

Наукою доведено, що сьогодні партнерство можливе лише за умови розробки нової системи співпраці закладу освіти і родини. Адже результат виховання і розвитку дитини залежить від конструктивної взаємодії школи і батьків.

Але інколи батькам і педагогам, через нестачу психолого-педагогічного потенціалу, важко налагодити контакт взаємодії та співпраці, що негативно може вплинути на розвиток та становлення особистості дитини, посилює емоційне напруження в сім’ї та в школі, породжує непорозуміння та конфлікти між вчителем і батьками. На допомогу повинен прийти практичний психолог, соціальний педагог, які нададуть теоретичні та практичні знання щодо налагодження співпраці за допомогою ефективної комунікації в залежності від існуючої педагогічної ситуації.

8 червня 2022 року в ТОКІППО відбулось засідання соціально-психологічного клубу для соціальних педагогів закладів освіти «Ефективна комунікація учасників освітнього процесу в системі педагогіки партнерства». Мета заходу: ознайомити учасників з традиційними та нетрадиційними формами взаємодії та комунікації з батьками і педагогами; проаналізувати систему налагодження ефективної співпраці та спілкування з батьками і педагогами; вдосконалити в учасників навички використання методів та прийомів інтерактивної взаємодії.

Оксана Жизномірська, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидат психологічних наук, ознайомила учасників заходу з соціально-психологічними аспектами продуктивної взаємодії в освітньому процесі.

Зоряна Коротюк, в. о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи, у своєму виступі зосередила увагу на специфіці співпраці батьків та вчителів в умовах військового стану, на практиці введення альтернативних і додаткових комунікацій в закладі освіти.

З особливостями педагогічного спілкування, використання деяких прийомів та технік налагодження продуктивного діалогу між педагогами з батьками, ознайомила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Марія Голуб.

Методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи та організатор засідання Світлана Ярмолицька, презентувала новітні підходи в діяльності соціального педагога щодо налагодження системи активної взаємодії та співпраці з батьками і педагогами, формування повідомлення або посилу для конструктивної взаємодії, окреслила основні завдання та напрями роботи фахівця з даною категорією для налагодження комунікації.

Іванна Шевчук, соціальний педагог ЗОШ І-ІІІ ст. с. Постолівка, Гусятинської ТГ, поділилася з колегами досвідом використання різноманітних нетрадиційних форм співпраці із батьками, які можна використовувати як в онлайн так і офлайн режимах. Також запропонувала ряд рекомендацій як досягти гармонії та порозуміння з «кризовими» батьками учнів, як організувати спілкування з батьками у процесі вирішення проблемних питань, які виникають в педагогічній практиці.

Соціальний педагог Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст., Борсуківської ТГ Олена Вавринюк представила до уваги свій досвід роботи щодо попереджання конфліктів між учасниками освітнього процесу зі сторони школи та сім’ї, розкрила основні причини конфліктів, що виникають між вчителями та батьками.

На завершення учасникам заходу були запропоновані практичні інструменти для фідбеку, які можна використовувати соціальним педагогам в своїй діяльності щодо налагодження інтерактивної взаємодії та ефективної комунікації в системі педагогіки партнерства між батьками та вчителями. Деякі прийоми з учасниками заходу проробили практично.

Дякую доповідачам та учасникам заходу за активну та продуктивну роботу, конструктивну співпрацю та позитивно-комфортну атмосферу.

Матеріали заходу будуть розміщені на блозі Світлани Ярмолицької у рубриці «Соціальний педагог» https://yarmolytska.blogspot.com/p/blog-page_43.html .

 

 

 

Останні новини